رنگ پتینه

پتینه کاری یکی از رشته های هنری بسیار جذاب به شمار می آید که به واسطه آن می توان به دیوارها و یا وسایل نو ظاهری قدیمی و کلاسیک بخشید. در پتینه کاری از رنگ های مخصوصی استفاده می شوند که باید از استانداردهای خاصی برخوردار باشند. یک رنگ ساختمان باید قابلیت شکل پذیری داشته باشد و امکان قدیمی جلوه دادن ظاهر دیوارها را فراهم سازد. این رنگ ها زیبایی بصری خاص و جالب توجهی از خود بر جای می گذارند. پتینه کردن دیوارها سبب می شود تا خانه، ظاهری کلاسیک و شبیه به کاخ های قدیمی پیدا کند. این هنر در بسیاری از خانه های اشرافی ایتالیایی به کار گرفته شده و به دکوراسیون جلوه ای شیک و اصیل می بخشد. استفاده از یک رنگ‌پتینه مناسب می تواند تغییر قابل توجه ای در ظاهر فضای داخلی منزل شما بگذارد و آن را باشکوه و شکیل جلوه دهد.

معنای لغوی پتینه “کهنگی و زنگار” است. در نقاشی ساختمان با رنـگ پتینه سطح کار حالت کهنگی و رنگ و رو رفتگی می‌گیرد، البته امروزه با متریال‌های جدید و سبک های کاری متنوع با استفاده از رنگ ساختمانی پتینه می‌توان جلوه های مدرنی به سطح کار بخشید. برای نقاشی ساختمان با رنگ پتینـه اولین گام زیرسازی است، برای اینکه رنگ ساختمانی پتینه زیبایی چشمگیری داشته باشد باید زیرسازی درستی انجام شود.رنگ‌پتینه برای استفاده بعنوان نقاشی ساختمان تکنیک‌های متعددی دارد که عبارتند از: استفاده از رنگ ساختمانی پتینه در رنگ‌آمیزی دیوار به وسیله اسفنج، کاربرد رنگ پـتینه در نقاشی ساختمان به وسیله پارچه و تکنیک‌های استفاده از رنگ ساختمانی پتینه بصورت کلاسیک و مدرن. از مهم ترین کاربرد‌های این رنگ می‌توان استفاده در سقف و دیوار را نام برد، استفاده در بیمارستان ها، مدارس، شرکت ‌ها، سالن‌های کنفرانس و… نیز معمول شده هست. رنگ ساختمانی پتینه ماندگاری و زیبایی بیشتر نسبت به رنگ روغن و پلاستیک دارد، باعث ایجاد محیطی پُر نشاط می‌شود و رنگ پتیـنه را می‌توان روی انواع سطوح اعم از گچ، سنگ، فلز و… به کاربرد.

رنگ پتینه روی چوب

اگر قصد دارید تا به وسایل چوبی منزل خود ظاهری تازه ببخشید و آنها را تبدیل به آثار هنری کنید که از تماشا کردنشان لذت ببرید، برای این منظور تنها کافی است تا از یک رنـگ پتینه خوب استفاده کنید. با رنگ کردن چوب ها به شیوه خاص هنر پتینه کاری می توانید یک وسیله چوبی ساده را به یک شی گرانبها و مجذوب کننده تبدیل نمایید. تنوع رنگ های پتینه بسیار زیاد بوده و شما به راحتی قادر خواهید بود تا نقشه مورد نظر خود را با ترکیب رنگ مناسب بر روی چوب پیاده کنید. از رنـگ پتینه بر روی چوب درب ها و پنجره ها نیز استفاده می کنند و به این ترتیب دکوراسیون منزل را کلاسیک و باشکوه می سازند. اگر از محصولات شناخته شده ما استفاده کنید می توانید اطمینان حاصل نمایید که کیفیت رنگ های پـتینه بسیار خوب بوده و ماندگاری آنها بسیار زیاد باشد.

یکی از کارهای بسیار جالبی که باعث می شود دیوارها زیباتر به نظر برسند، استفاده از رنگ آمیزی پتینه بر روی دیوار است. پتینه کاری چهره‌ای قدیمی و رویایی به دیوارها می بخشد. اگر فکر می کنید دیوارهای پتینه شده فقط مناسب دکوراسیون های کلاسیک هستند سخت در اشتباه هستید. استفاده ازپتینه های ساده اما شیک و با رنگبندی های خاص برای یک دکوراسیون مدرن بهترین انتخاب محسوب می شود. اگر تمایل پیدا کردید تا دیوارهای خود را به این صورت زیبا سازید، علاوه بر تهیه رنگ باکیفیت مخصوص این کار، باید رنگ آمیزی پتینه روی دیوار را به خوبی یاد بگیرید. برای پتینه کاری به ابزار خیلی پیچیده ای نیاز نخواهید داشت. با دیدن دیوارهای پتینه شده مدرن و کلاسیک و به کارگیری قوه تخیل خود به راحتی قادر خواهید بود، ظاهری زیبا و منحصر به فرد برای دیوارهای منزل خود ایجاد نمایید و از این کار لذت ببرید.

آموزش رنگ آمیزی پتینه روی دیوار

انواع رنگ های پتینه طرح سفال

پتینه کاری بر روی سفال یکی از مهارت های جذابی است که یک کار سفالی ساده را می تواند به اثری منحصر به فرد تبدیل سازد که دیدگان همه را به خود جلب نماید. مهمترین ابزار هر پتینه کاری رنگ هایی است که در این کار استفاده می شود. این رنگ ها باید ویژگی های فنی لازم را داشته باشند و با دوام باشند تا بعد از گذر زمان به راحتی خراب یا کنده نشوند. انواع رنگ های پتینه طرح سفال به صورت پودری، روغنی و اسپری برای فروش وجود دارند که می توانید مناسبترین آنها را برای کار خود خریداری نمایید. بی نهایت ترکیب رنگ جذاب برای پتینه کاری وجود دارد که با کمی دقت خواهید توانست تا ترکیب شگفت انگیز مناسب با طرح سفال خود را در میان آنها پیدا کنید. هارمونی اصل مهمی است که در هنگام انتخاب ترکیب رنگ باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

اگر شما هم علاقه مند هنر پتینه کاری یا همان کهنه کاری هستید حتما بارها برای کارهای مختلف با این سوال مواجه شده‌اید که بهترین رنگ بندی پتینه کدام است؟ رنگ بندی در پتینه کاری موضوع مهمی است که بر زیبایی کار نهایی تاثیری باورنکردنی می گذارد. برای انتخاب رنگ بندی مناسب باید به هدف خود از کار فکر کنید. اگر پتینه کاری قرار است یک شی را قدیمی و گرانبها جلوه دهد، استفاده از ترکیب رنگی که در آن طلایی به کار رفته باشد ضروری است. اگر قصد دارید تا شی تبدیل به اثر هنری چشم نوازی شود که آرامش بخش باشد بهتر است تا از رنگ بندی آبی یا سبز استفاده کنید. ترکیب رنگ خاکستری و آبی یکی از جذابترین ترکیب رنگ های هنر پتینه کاری است. اگر برای دیوارهای خانه قصد انتخاب رنگ های مناسب پتینه کاری را دارید باید به سبک دکوراسیون داخلی منزلتان توجه نمایید.

بهترین رنگ بندی پتینه

دکوراسیون داخلی زیبا می تواند موجب شود تا روحیه شما بهتر شده و زمانی که در آن مکان سپری می کنید دلپذیرتر گردد. علاوه بر وسایل و چیدمان آنها، ظاهر دیوارها، کف و سقف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. تزئین سقف در این میان می تواند تاثیر شگرفی در زیباسازی فضا بگذارد. پتینه کردن سقف ها روشی است که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روش برای هر سبک دکوراسیونی مناسب است. برای خانه های مجلل و شیک استفاده از رنگ‌پتینه طلایی روی سقف یکی از آسانترین راه هایی است که ظاهر آن مکان را دگرگون و باشکوه خواهد ساخت. رنگ پتیـنه طلایی به خصوص برای سقف سالن پذیرایی بسیار مناسب می باشد. رنگ طلایی پتینه به طور ویژه برای بناهایی که از معماری کلاسیک بهره جسته‌اند می تواند بهترین گزینه باشد و به ظاهر فضای داخلی حال و هوای زمان های گذشته را بدهد.

کارهای پتینه کاری که بر روی برخی از وسایل ساخته شده از پلی استر انجام می گیرد گاها تبدیل به شاهکارهای هنری تبدیل می شود که ارزش و بهایی بالا دارند. با بهره جستن این هنر خلاقانه شما قادر خواهید بود تا بر روی پلی استر کارهایی انجام دهید که حاصل آن در بیننده این تصور را ایجاد نماید که شی که در مقابل آنهاست کالایی با ارزش و قدیمی است. این هنر به خصوص در ساخت مجسمه ها و وسایل تزئینی بسیار کاربرد دارد. یکی از مهمترین نکاتی که برای موفقیت در پتینه کاری باید به آن توجه نمایید انتخاب رنگ مناسب است. رنگ مناسب برای پتینه کاری روی پلی استر رنگی است که به سرعت خشک شود، به راحتی خراب نشود و تا مدت ها بر روی کار باقی بماند. تنوع این نوع رنگ‌ها بسیار خوب بوده و شما می توانید پالت رنگ مدنظر خود را خریداری نمایید.

بهترین رنگ بندی پتینه

اگر شما هم علاقه مند هنر پتینه کاری یا همان کهنه کاری هستید حتما بارها برای کارهای مختلف با این سوال مواجه شده‌اید که بهترین رنگ بندی پتینه کدام است؟ رنگ بندی در پتینه کاری موضوع مهمی است که بر زیبایی کار نهایی تاثیری باورنکردنی می گذارد. برای انتخاب رنگ بندی مناسب باید به هدف خود از کار فکر کنید. اگر پتینه کاری قرار است یک شی را قدیمی و گرانبها جلوه دهد، استفاده از ترکیب رنگی که در آن طلایی به کار رفته باشد ضروری است. اگر قصد دارید تا شی تبدیل به اثر هنری چشم نوازی شود که آرامش بخش باشد بهتر است تا از رنگ بندی آبی یا سبز استفاده کنید. ترکیب رنگ خاکستری و آبی یکی از جذابترین ترکیب رنگ های هنر پتینه کاری است. اگر برای دیوارهای خانه قصد انتخاب رنگ های مناسب پتینه کاری را دارید باید به سبک دکوراسیون داخلی منزلتان توجه نمایید.

فروش رنگ پتـینه نیوکالر

پتینه کاری از جمله هنرهایی است که کاربرد آن در وسایل پیرامون ما و یا حتی بر روی دیوارهای اطرافمان به زیبایی هر چه تمام تر مشاهده می شود. استفاده از رنگ های با کیفیتی که این هنر را جذاب تر و درخشان تر جلوه دهد موضوعی است که هنرمندان این رشته به آن توجه ویژه نشان می دهند. برند نیوکالر با سالها سابقه درخشان در زمینه ارائه انواع رنگ ها با بالاترین استانداردهای روز جهان مفتخر است که می تواند یکی از کاملترین و باکیفیت ترین رنگ های مخصوص به پتینه کاری را به مشتریان محترم خود عرضه دارد. فروش رنـگ پتینه نیوکالر به صورت تکی و عمده با مناسبترین قیمت های ممکن در نمایندگی های معتبر این برند شناخته شده انجام پذیر می باشد. سالهای متمادی است که در میان برندهای موجود در بازار، نیوکالر نامی آشنا و قابل اطمینان برای مصرف کننده ها به شمار می آید.

© کپی رایت ۱۴۰۳ - کلیه حقوق برای نیوکالر محفوظ می‌باشد