رنگ ساختمان-newcolourco.ir

انواع رنگ ساختمان

رنگ ساختمانی که در فضای داخل ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، تم اصلی دکوراسیون را تعیین خواهد کرد. برای رنگ آمیزی دیوار ها و قسمت های مختلف ساختمان می توان از انواع رنگ های ساختمانی جدید استفاده کرد. بر همین اساس می توان دسته بندی های مختلفی را برای رنگ های ساختمانی مطرح کرد و به بررسی آن ها پرداخت. به طور کلی انواع رنگ های ساختمان با فرمولاسیون و ترکیبات مختلفی تولید می شوند. به همین جهت هر کدام دارای خواصی منحصر به فرد بوده و می‌توانند بر اساس کاربرد برای محیط های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی رنگ ساختمان در دسته های زیر قابل تقسیم بندی است:

 • رنگ اکریلیک
 • رنگ روغن
 • رنگ پلاستیک
 • رنگ بلکا
 • رنگ پتینه
 • رنگ مولتی کالر
 • رنگ کنیتکس
 • رنگ نانو

هر کدام از رنگ های مطرح شده در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. چون هر کدام از آن ها با تکنولوژی خاص تولید شده و کاربردی گاها متفاوت از بقیه مدل ها دارد. در ادامه به بررسی انواع رنگ های ساختمان با توجه به خصوصیات هر کدام خواهیم پرداخت.

رنگ ساختمان-newcolourco.ir

انواع رنگ ساختمان قابل شست و شو

رنگ ساختمان قابل شستشو به طور ویژه فرموله شده است تا مقاومت بیشتری در برابر رطوبت و آب داشته باشد. به طور کلی می توان گفت که رنگ روغنی و رنگ اکریلیک در دسته ی رنگ های قابل شستشو قرار می گیرند. البته برخی از انواع رنگ ساختمان جدید نیز ضد آب و قابل شستشو هستند که در دسته بندی های دیگر معرفی خواهند شد. در ادامه به بررسی و معرفی رنگ ساختمان اکریلیک و رنگ روغنی خواهیم پرداخت.

رنگ اکریلیک

این رنگ ‌ها بسیار پرکاربرد بوده و برای بافت‌ دهی روی سطوح بسیار مناسب هستند، زیرا غلظت بالایی دارند و سریع خشک می‌شوند. رنگ اکریلیک انعطاف ‌پذیر بوده و به همین دلیل برای تمام سطوح قابل اجرا است. این رنگ ‌ها به عنوان رنگ پایه آب، به رنگ ‌های روغنی ترجیح داده می‌شوند. این رنگ ساختمان جدید در تمامی طرح های مات، براق و نیمه براق موجود است اما براقیت کمتری نسبت به رنگ روغنی دارد.

رنگ اکریلیک دائم العمر نیست، زیرا در نهایت رنگ آن از بین می رود. اما اگر رنگ به درستی اعمال شود و اجازه داده شود تا خشک شود، چندین سال طول می کشد تا نیاز به ترمیم داشته باشد. رنگ اکریلیک دائمی نیست، در اصل می توان گفت که هیچ نوع رنگی دائمی نیست. با این حال، رنگ اکریلیک زمانی که روی یک سطح خوب و به درستی استفاده می ‌شود، می‌ تواند بیش از یک دهه ، دوام بیاورد. دلیل ماندگاری رنگ اکریلیک به دلیل نوع رنگ آن است. این رنگ ساختمان جدید از: نرم کننده، روغن سیلیکون و پلیمر اکریلیک ساخته شده است.

رنگ ساختمان-newcolourco.ir
رنگ ساختمان-newcolourco.ir

این 3 ماده موجود در فرمول، روکش اکریلیک را قوی تر کرده و این رنگ را در برابر رطوبت و خرد شدن بسیار مقاوم تر می کند. رنگ اکریلیک در برابر چیز هایی که می تواند سایر روکش ها را خراب کند، بادوام است. به همین دلیل است که اکثر مردم فکر می کنند رنگ اکریلیک دائمی است. با این حال، این طور نیست. اگرچه رنگ اکریلیک می تواند بیش از 10 سال روی یک سطح دوام بیاورد، اما در نهایت رنگ آن خراب می شود. در صورت استفاده در فضای باز، قرار گرفتن مداوم در معرض اشعه ماوراء بنفش، باد، باران و گرد و غبار فرسودگی تدریجی برای رنگ اکریلیک اتفاق می افتد تا زمانی که رنگ شروع به کنده شدن کند. اگرچه این کار ممکن است سال ها طول بکشد.

اگر این رنگ ساختمان در داخل خانه استفاده شود، لمس مداوم، جابجایی و اصطکاک که توسط روکش اکریلیک تجربه می‌شود، باعث خواهد شد که رنگ بعد از چند سال تراشیده شود. اگرچه رنگ اکریلیک دائمی نیست، اما این رنگ ساختمان جدید هنوز بسیار بادوام و حتی از برخی رنگ‌ های روغنی مقاوم تر است.

مزایای رنگ اکریلیک

این رنگ ساختمان به دلیل پوشش دهی بالا و همچنین عاری بودن از حلال های مضر روغن، 100% قابل شستشو بودن با انواع شوینده ها و ضد عفونی کننده ها، بی بو و مقاوم در برابر زردی و افت کیفیت رنگ، جایگزین قطعی برای انواع رنگ های روغنی می باشد.

 

رنگ های روغنی

این رنگ نیز جزو انواع رنگ های ساختمان سنتی و قدیمی است که همچنان بهترین گزینه برای رنگ آمیزی در و پنجره هستند. حتی زمانی که از رنگ ‌های دیگر برای زیبایی درب‌ های فلزی استفاده می‌شود، از رنگ ‌های روغنی به عنوان آستر های عایق و ساینده استفاده خواهد شد. این رنگ ها در سه دسته مات، نیمه مات و براق هستند که در کنار هم مزایا و معایب هر کدام را بررسی می کنیم.

رنگ های روغنی براق

از مزایای این رنگ ساختمان می توان به ماندگاری بالا، دوام و پوشش خوب آن اشاره کرد که آن را به انتخابی عالی برای درب و پنجره تبدیل می کند. همچنین نور را با درخشش بیشتری منعکس می کند و فضای بیشتری را به نمایش می گذارد. یکی از معایب این نوع رنگ این است که امواج و عیوب گچ را مشخص می کند.

رنگ های روغنی مات

یکی از مزایای این رنگ ساختمان عدم ​​انعکاس نور به دلیل تیرگی و عدم نشان دادن عیوب گچ است. عیب آن نیز این است که به اندازه رنگ براق قابل شستشو نیست و به راحتی تمیز نمی شود. همچنین این مدل رنگ پوشش کمتری نسبت به رنگ مات دارد. رنگ های روغنی نیمه مات نیز مابین این دو مدل قرار می گیرد.

رنگ ساختمان-newcolourco.ir

خرید رنگ ساختمان

خرید رنگ ساختمان یکی از دغدغه های افرادی به شمار می آید که می خواهند به نقاشی فضای مورد نظر خود بپردازند. زیرا رنگ ساختمان انواع مختلفی داشته و لازم است فرد برای خرید رنگ از اطلاعات کافی پیرامون این حوزه برخوردار باشد. برخی از فعالان این صنعت معتقدند که قیمت رنگ می‌تواند کیفیت آن را به ما نشان بدهد. نکته مهم و حائز اهمیت در این زمینه این است که خرید رنگ ساختمان از فروشگاه یا برند های معتبر سبب افزایش اطمینان از کیفیت خواهد شد.

قیمت رنگ ساختمان

به طور کلی می توان گفت که قیمت رنگ ساختمان تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. در گام اول لازم است که نوع رنگ مورد نظر را انتخاب کنید. زیرا هر کدام از مدل های رنگ دارای ویژگی های خاصی بوده و برای سطوح خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، تکنولوژی ساخت رنگ های ساختمان با یکدیگر تفاوت دارد. همین تفاوت می تواند سبب تغییر در قیمت رنگ ساختمان شود. همچنین رنگ ساختمانی توسط شرکت ها و برند های مختلفی تولید می شود. هر کدام از این برند ها نیز قیمتی متفاوت را ارائه می دهند که بسته به تکنولوژی ساخت و ویژگی های رنگ است. لازم است برای کسب اطلاعات دقیق پیرامون قیمت رنگ ساختمان با اطلاع از ویژگی های رنگ مورد نظر و برند آن با کارشناسان مجموعه تماس حاصل نمایید.

نقاشی با رنگ ساختمان پلاستیک

اگر سطحی که قصد رنگ کردن آن را دارید کمتر در معرض کثیف شدن و آلودگی قرار می گیرد و نیازی به نظافت مداوم ندارد، بهتر است برای نقاشی کردن آن از رنگ پلاستیک استفاده کنید. رنگ پلاستیک از قدیمی ترین انواع رنگ ساختمان است که برای رنگ کردن دیوار ها مورد استفاده قرار گرفته و در تمام مغازه های رنگ فروشی می توانید آن را پیدا کنید.

رنگ ساختمان پلاستیک یکی از قدیمی ترین رنگ های موجود در بازار با کیفیت های متفاوت است. رنگ آمیزی با آن بسیار آسان است و فقط باید مراقب باشید که رنگ خیلی ضخیم یا نازک نباشد. زیرا این رنگ ساختمانی در غلظت های بالا به خوبی روی سطح پخش نمی شود و پس از گذشت زمان قلم مو یا غلتک ها خشک می شوند. اگر رنگ شما رقیق شده، باید مقداری از مراحل رنگ آمیزی را تکرار کنید تا ضخامت رنگ روی سطح به حد استاندارد برسد. به طور کلی این رنگ ها برای پوشش سقف ها مناسب هستند و برای پوشاندن عیوب ساختمان گزینه بهتری به شمار می آیند، اما ماندگاری کمتری دارند.

مزایای رنگ ساختمان پلاستیک
• با آب مخلوط می شوند و نیازی به حلال روغنی ندارند.
• رنگ های پلاستیکی درجه یک قابل شستشو هستند.
• سرعت رنگ آمیزی و تکمیل کار روی این رنگ ها بالا است.
• بوی رنگ روغن نمی دهند.
• این رنگ ها زود خشک می شوند.
• این رنگ ها مات هستند و بسیاری از عیوب دیوار ها و سقف ها را از بین می برند.

انواع رنگ ساختمانی - newcolourco.ir
انواع رنگ آمیزی ساختمان - newcolourco.ir

معایب رنگ ساختمان پلاستیک

 • آب را جذب می کند.
 • زودتر فرسوده می شود و قابل شستشو نیست.
 • بر روی آهن مانند در، پنجره و نرده قابل استفاده نمی باشد.

نقاشی ساختمان با رنگ روغن

می توان رنگ روغنی را یکی از پرطرفدار ترین رنگ های ساختمان در نظر گرفت. این رنگ ساختمان به دلیل تنوع بسیار بالایی که دارد، توسط افراد در موارد متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ویژگی ‌های مثبت این رنگ ساختمان سبب شده که در بین رنگ های ساختمانی محبوبیت بالایی کسب نماید. رنگ ساختمان برای سطوحی که نیاز به تمیز کردن مداوم دارند و در معرض آلودگی های مختلف هستند بسیار مناسب است. زیرا می توان با سهولت به پاکسازی آن پرداخت.
شما می توانید طبق سلیقه خود و با توجه به سطحی که قصد رنگ کردن آن را دارید از یکی از انواع رنگ های ساختمان روغنی براق یا مات استفاده نمایید. همچنین نوع دیگری از رنگ روغنی وجود دارد که حالتی بین مات و براق داشته برای سطوح مختلف مناسب بوده و قابل استفاده می باشد.

نقاشی با رنگ ساختمان پلاستیک

اگر سطحی که قصد رنگ کردن آن را دارید کمتر در معرض کثیف شدن و آلودگی قرار می گیرد و نیازی به نظافت مداوم ندارد، بهتر است برای نقاشی کردن آن از رنگ پلاستیک استفاده کنید. رنگ پلاستیک از قدیمی ترین انواع رنگ ساختمان است که برای رنگ کردن دیوار ها مورد استفاده قرار گرفته و در تمام مغازه های رنگ فروشی می توانید آن را پیدا کنید.
رنگ ساختمان پلاستیک یکی از قدیمی ترین رنگ های موجود در بازار با کیفیت های متفاوت است. رنگ آمیزی با آن بسیار آسان است و فقط باید مراقب باشید که رنگ خیلی ضخیم یا نازک نباشد. زیرا این رنگ ساختمانی در غلظت های بالا به خوبی روی سطح پخش نمی شود و پس از گذشت زمان قلم مو یا غلتک ها خشک می شوند. اگر رنگ شما رقیق شده، باید مقداری از مراحل رنگ آمیزی را تکرار کنید تا ضخامت رنگ روی سطح به حد استاندارد برسد. به طور کلی این رنگ ها برای پوشش سقف ها مناسب هستند و برای پوشاندن عیوب ساختمان گزینه بهتری به شمار می آیند، اما ماندگاری کمتری دارند.

رنگ آمیزی ساختمان - newcolourco.ir

رنگ ساختمان با کیفیت را از نیوکالر تهیه کنید

شرکت نیوکالر در تولید و پخش انواع رنگ های ساختمانی در سراسر کشور بسیار باسابقه است. شما با خرید از این برند می توانید از ضمانت کیفیت برخوردار شوید. همچنین شرکت نیوکالر دارای طرح های جدید و تنوع بسیار زیادی در تولید رنگ ساختمانی است. رنگ ساختمان با کیفیت و محصولات درجه یک را از نیوکالر بخواهید.

یکی از بهترین راه های تغییر در دکوراسیون منزل تعویض رنگ ساختمان است. وقتی رنگ منزل خود را تغییر می دهید، با یک قیمت نسبتا ارزان حال و هوای تازه ای به خانه خود می دهید. رنگ آمیزی منزل در بهداشت محیط نیز تاثیر دارد. وقتی مدت طولانی از نقاشی ساختمان بگذرد، دیوارها و سقف آن کثیف می شوند. رنگ های غبار گرفته دیوارها هم سلامت شما را به خطر می اندازند و هم داخل خانه را دلگیر می کنند.

خرید اینترنتی رنگ ساختمان جدید

یکی از مشخصه های برند نیوکالر خرید اینترنتی است. شما در هر کجای ایران عزیز که زندگی می کنید می توانید وارد سایت شرکت نیوکالر شوید و تمامی محصولات آن را مشاهده کنید. همچنین شما می توانید نمونه پروژه های اجرا شده توسط رنگ های این شرکت را مشاهده کنید. در این سایت نمونه رنگ ساختمان با کیفیت بالا برای شما نمایش داده می شود. یک مزیت دیگر خرید اینترنتی نیوکالر این است که قیمت ها به روز بوده و شما قیمت همان روز را مشاهده می کنید.

در این سایت کاتالوگ رنگ های نیوکالر در دسترس شما است و شما با مشاهده کاتالوگ می توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. بنابراین خرید اینترنتی از شرکت نیوکالر بسیار آسان و به صرفه است و نیازی به گشتن در مغازه های مختلف و صرف هزینه رفت و آمد ندارد. شما می توانید در منزل خود بنشینید و رنگ ساختمان با کیفیت جدید خود را جهت نقاشی ساختمان انتخاب کنید.

خرید رنگ ساختمان با کیفیت_نیوکالر

انواع رنگ ساختمان جدید و قدیم

رنگ ساختمان انواع مختلفی دارد. شما می توانید بر اساس ویژگی های سطحی که نیاز به رنگ آمیزی دارد و همچنین سلیقه شخصی آن را برگزینید. به طور عام می توانیم رنگ ساختمان را به دو دسته رنگ قدیمی و رنگ جدید تقسیم بندی کنیم. بر اساس این تقسیم بندی هر کدام از رنگ ها صرفاً بر اساس قدمت استفاده آن ها در دسته خاصی قرار می گیرند. در ادامه هر دو گروه از انواع رنگ های ساختمان جدید و قدیمی را مورد بررسی قرار داده و به ویژگی های هر یک می پردازیم.

انواع رنگ های ساختمانی - newcolourco.ir

رنگ ساختمان قدیمی

به طور کلی می توان رنگ ساختمان پلاستیک، رنگ روغنی و رنگ اکریلیک را به عنوان رنگ ساختمانی قدیمی در نظر گرفت. معرفی انواع رنگ های ساختمان روغنی و اکریلیک در دسته ی رنگ های قابل شستشو انجام شد. در ادامه نیز به معرفی و بررسی ویژگی های رنگ پلاستیک، اکریلیک و روغنی می پردازیم.

رنگ ساختمان - newcolourco.ir

نقاشی با رنگ ساختمان اکریلیک

اگر می خواهید برای محل زندگی از انواع رنگ های ساختمان استفاده کنید، رنگ ساختمان اکریلیک می تواند گزینه مناسبی برایتان باشد این رنگ شامل نوعی بافت دارای برجستگی بوده و جلوه ای منحصر به فرد را برای محیط به وجود می آورد.

با استفاده از روانشناسی رنگ منزل خود را دیزاین کنید

در رنگ ساختمانی طرح چروک انتخاب رنگ یک اصل مهم است. شما باید با تاثیر رنگ بر روی روحیات افراد منزل آشنا شوید. اینکه هر کسی چه رنگی را دوست دارد و یا اینکه چه رنگی مناسب اتاق خواب و استراحت است و یا اینکه برای اتاق نشیمن بهتر است چه رنگی استفاده شود. در ایران معمولا رنگ های سفید، استخوانی، آبی و طوسی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که اگر با استفاده از روانشناسی رنگ منزل خود را دیزاین کنید، قطعا خانه زیباتری خواهید داشت.

نکات مهم در انتخاب رنگ ساختمان با کیفیت را می توان اینگونه بیان کرد. اول اینکه چیدمان وسایل منزل چگونه است. رنگ مبل ها، اندازه اتاق، بلندی سقف خانه، نور منزل را نیز باید در انتخاب رنگ داخل خانه در نظر گرفت. رنگ ها تاثیر بسیار زیادی بر روح و روان اشخاص دارند و انتخاب صحیح رنگ منزل می تواند بسیار مفید واقع شود.انواع رنگ ساختمان با کیفیت_نیوکالرارائه انواع رنگ های ساختمانی درجه یک

رنگ های ساختمانی انواع مختلفی در بازار دارند. رنگ های ساختمانی درجه یک را از نیوکالر بخواهید. یکی از انواع رنگ ساختمان با کیفیت رنگ کامپیوتری است. اخیرا با ورود دستگاه هایی برای ترکیب رنگ کامپیوتری، هر رنگ کد مخصوص به خود را دارد. از این کد رنگ بارها می توان استفاده کرد بدون اینکه تغییری در نتیجه کار به وجود بیاید. یک رنگ دیگر موجود در بازار رنگ نما است. همانطور که از اسم این رنگ هنری پیداست برای نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود. این رنگ ها با رنگ هایی که برای داخل منزل استفاده می شود، متفاوت است.

یکی از رنگ هایی که برای بیرون ساختمان استفاده می شود، رنگ اکرلیک است. این رنگ از مقاومت بالایی برخوردار است. همچنین این رنگ به دلیل درخشندگی، بسیار پرطرفدار است. رنگ روغنی نیز معمولا برای سطوح خارجی مثل نرده ها، در و پنجره استفاده می شود. حلال این رنگ مواد نفتی است، بنابراین مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد و از زنگ زدگی اشیاء فلزی جلوگیری می کند.

برای رنگ داخلی ساختمان می توان از رنگ پلاستیک و یا رنگ روغنی استفاده کرد. رنگ های پلاستیک معمولا ارزانتر هستند و قابل شستشو نیستند؛ اما وقتی از رنگ روغنی برای داخل منزل استفاده می کنید، می توانید هر چند وقت یکبار آن را بشویید و یا دستمال بکشید. با توجه به این نکته رنگ های روغنی دیرتر از بین می روند. رنگ روغنی را می توان در سه نوع براق، نیمه مات و مات استفاده کرد. به رنگ های گرم ساختمانی معمولا رنگ های هندی می گویند.

به راحتی در سراسر ایران خرید کنید

در هر کجای ایران که زندگی می کنید، می توانید به راحتی رنگ نیوکالر را خریداری کنید. نمایندگی های ما در سراسر ایران شما را در انتخاب رنگ مناسب و یک خرید خوب راهنمایی می کنند. شما می توانید با ما تماس بگیرید و از ما مشاوره بگیرید.

ما با کمال میل به شما در انتخاب یک رنگ ایده آل کمک می کنیم. در زمان رنگ آمیزی ساختمان خود با ما در ارتباط باشید تا در صورت بروز هر گونه مشکل آن را مرتفع نماییم.

سوالاتی که ممکن است در این زمینه داشته باشید:

تشخیص رنگ ساختمان با کیفیت کار چندان ساده ای نیست بهتر است این رنگها را از فروشگاه های معتبر تهیه نماییم.

 • رنگ اکریلیک
 • رنگ روغن
 • رنگ پلاستیک
 • رنگ بلکا
 • رنگ پتینه
 • رنگ مولتی کالر
 • رنگ کنیتکس
 • رنگ نانوبرای مشاهده ویدیو فیلترشکن خود را روشن کنید

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به نیوکالر است.
پشتیبانی و سفارش