انواع رنگ ساختمان

رنگ ساختمانی که در فضای داخل ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، تم اصلی دکوراسیون را تعیین خواهد کرد. برای رنگ آمیزی دیوار ها و قسمت های مختلف ساختمان می توان از انواع رنگ های ساختمانی جدید استفاده کرد. بر همین اساس می توان دسته بندی های مختلفی را برای رنگ های ساختمانی مطرح کرد و به بررسی آن ها پرداخت. به طور کلی انواع رنگ های ساختمان با فرمولاسیون و ترکیبات مختلفی تولید می شوند. به همین جهت هر کدام دارای خواصی منحصر به فرد بوده و می‌توانند بر اساس کاربرد برای محیط های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی رنگ ساخـتمان در دسته های زیر قابل تقسیم بندی است:

 • رنگ اکریلیک
 • رنگ روغن
 • رنگ پلاستیک
 • رنگ پتینه
 • رنگ کنیتکس
 • رنگ نانو

هر کدام از رنگ های مطرح شده در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. چون هر کدام از آن ها با تکنولوژی خاص تولید شده و کاربردی گاها متفاوت از بقیه مدل ها دارد. در ادامه به بررسی انواع رنگ های ساختمان با توجه به خصوصیات هر کدام خواهیم پرداخت.

انواع رنگ ساختمان قابل شست و شو

رنگ‌سـاختمان قابل شستشو به طور ویژه فرموله شده است تا مقاومت بیشتری در برابر رطوبت و آب داشته باشد. به طور کلی می توان گفت که رنگ روغنی و رنگ اکریلیک در دسته ی رنگ های قابل شستشو قرار می گیرند. البته برخی از انواع رنگ ساختـمان جدید نیز ضد آب و قابل شستشو هستند که در دسته بندی های دیگر معرفی خواهند شد. در ادامه به بررسی و معرفی رنـگ‌ساختمـان اکریلیک و رنگ روغنی خواهیم پرداخت.

اگر سطحی که قصد رنگ کردن آن را دارید کمتر در معرض کثیف شدن و آلودگی قرار می گیرد و نیازی به نظافت مداوم ندارد، بهتر است برای نقاشی کردن آن از رنگ پلاستیک استفاده کنید. رنگ پلاستیک از قدیمی ترین انواع رنگ‌سـاختمان است که برای رنگ کردن دیوار ها مورد استفاده قرار گرفته و در تمام مغازه های رنگ فروشی می توانید آن را پیدا کنید.

رنگهای ساختمان پلاستیک یکی از قدیمی ترین رنگ های موجود در بازار با کیفیت های متفاوت است. رنگ آمیزی با آن بسیار آسان است و فقط باید مراقب باشید که رنگ خیلی ضخیم یا نازک نباشد. زیرا این رنـگ ساختمانی در غلظت های بالا به خوبی روی سطح پخش نمی شود و پس از گذشت زمان قلم مو یا غلتک ها خشک می شوند. اگر رنگ شما رقیق شده، باید مقداری از مراحل رنگ آمیزی را تکرار کنید تا ضخامت رنگ روی سطح به حد استاندارد برسد. به طور کلی این رنگ ها برای پوشش سقف ها مناسب هستند و برای پوشاندن عیوب ساختمان گزینه بهتری به شمار می آیند، اما ماندگاری کمتری دارند.

نقاشی با رنگ ساختمان پلاستیک

نقاشی ساختمان با رنگ روغن

می توان رنگ روغنی را یکی از پرطرفدار ترین رنگ های ساختمان در نظر گرفت. این رنگ ساختـمان به دلیل تنوع بسیار بالایی که دارد، توسط افراد در موارد متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ویژگی ‌های مثبت این رنـگ ساختمان سبب شده که در بین رنگ های ساختمانی محبوبیت بالایی کسب نماید. رنـگ ساختمان برای سطوحی که نیاز به تمیز کردن مداوم دارند و در معرض آلودگی های مختلف هستند بسیار مناسب است. زیرا می توان با سهولت به پاکسازی آن پرداخت.
شما می توانید طبق سلیقه خود و با توجه به سطحی که قصد رنگ کردن آن را دارید از یکی از انواع رنگ‌های ساختمان روغنی براق یا مات استفاده نمایید. همچنین نوع دیگری از رنگ روغنی وجود دارد که حالتی بین مات و براق داشته برای سطوح مختلف مناسب بوده و قابل استفاده می باشد.

رنگ سـاختمان انواع مختلفی دارد. شما می توانید بر اساس ویژگی های سطحی که نیاز به رنگ آمیزی دارد و همچنین سلیقه شخصی آن را برگزینید. به طور عام می توانیم رنـگ ساختمان را به دو دسته رنگ قدیمی و رنگ جدید تقسیم بندی کنیم. بر اساس این تقسیم بندی هر کدام از رنگ ها صرفاً بر اساس قدمت استفاده آن ها در دسته خاصی قرار می گیرند. در ادامه هر دو گروه از انواع رنگ های ساختمان جدید و قدیمی را مورد بررسی قرار داده و به ویژگی های هر یک می پردازیم.

انواع رنگ ساختمان جدید و قدیم

خرید اینترنتی رنگ ساختمان جدید

یکی از مشخصه های برند نیوکالر خرید اینترنتی است. شما در هر کجای ایران عزیز که زندگی می کنید می توانید وارد سایت شرکت نیوکالر شوید و تمامی محصولات آن را مشاهده کنید. همچنین شما می توانید نمونه پروژه های اجرا شده توسط رنگ های این شرکت را مشاهده کنید. در این سایت نمونه رنگ ساخـتمان با کیفیت بالا برای شما نمایش داده می شود. یک مزیت دیگر خرید اینترنتی نیوکالر این است که قیمت ها به روز بوده و شما قیمت همان روز را مشاهده می کنید.

در این سایت کاتالوگ رنگ های نیوکالر در دسترس شما است و شما با مشاهده کاتالوگ می توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. بنابراین خرید اینترنتی از شرکت نیوکالر بسیار آسان و به صرفه است و نیازی به گشتن در مغازه های مختلف و صرف هزینه رفت و آمد ندارد. شما می توانید در منزل خود بنشینید و رنگ ساختمان با کیفیت جدید خود را جهت نقاشی ساختمان انتخاب کنید.

با استفاده از روانشناسی رنگ منزل خود را دیزاین کنید

در رنگ‌ساختمانی طرح چروک انتخاب رنگ یک اصل مهم است. شما باید با تاثیر رنگ بر روی روحیات افراد منزل آشنا شوید. اینکه هر کسی چه رنگی را دوست دارد و یا اینکه چه رنگی مناسب اتاق خواب و استراحت است و یا اینکه برای اتاق نشیمن بهتر است چه رنگی استفاده شود. در ایران معمولا رنگ های سفید، استخوانی، آبی و طوسی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که اگر با استفاده از روانشناسی رنگ منزل خود را دیزاین کنید، قطعا خانه زیباتری خواهید داشت.

نکات مهم در انتخاب رنگ‌ساختمان با کیفیت را می توان اینگونه بیان کرد. اول اینکه چیدمان وسایل منزل چگونه است. رنگ مبل ها، اندازه اتاق، بلندی سقف خانه، نور منزل را نیز باید در انتخاب رنگ داخل خانه در نظر گرفت. رنگ ها تاثیر بسیار زیادی بر روح و روان اشخاص دارند و انتخاب صحیح رنگ منزل می تواند بسیار مفید واقع شود.

رنگ ساختمان با کیفیت را از نیوکالر تهیه کنید

شرکت نیوکالر در تولید و پخش انواع رنگ های ساختمانی در سراسر کشور بسیار باسابقه است. شما با خرید از این برند می توانید از ضمانت کیفیت برخوردار شوید. همچنین شرکت نیوکالر دارای طرح های جدید و تنوع بسیار زیادی در تولید رنـگ ساختمانی است. رنگ‌ساختمان با کیفیت و محصولات درجه یک را از نیوکالر بخواهید.

یکی از بهترین راه های تغییر در دکوراسیون منزل تعویض رنگ‌ساختمان است. وقتی رنگ منزل خود را تغییر می دهید، با یک قیمت نسبتا ارزان حال و هوای تازه ای به خانه خود می دهید. رنگ آمیزی منزل در بهداشت محیط نیز تاثیر دارد. وقتی مدت طولانی از نقاشی ساختمان بگذرد، دیوارها و سقف آن کثیف می شوند. رنگ های غبار گرفته دیوارها هم سلامت شما را به خطر می اندازند و هم داخل خانه را دلگیر می کنند.

ارائه انواع رنگ های ساختمانی درجه یک

رنگ های ساختمانی انواع مختلفی در بازار دارند. رنگ های ساختمانی درجه یک را از نیوکالر بخواهید. یکی از انواع رنـگهای ساختمان با کیفیت رنگ کامپیوتری است. اخیرا با ورود دستگاه هایی برای ترکیب رنگ کامپیوتری، هر رنگ کد مخصوص به خود را دارد. از این کد رنگ بارها می توان استفاده کرد بدون اینکه تغییری در نتیجه کار به وجود بیاید. یک رنگ دیگر موجود در بازار رنگ نما است. همانطور که از اسم این رنگ هنری پیداست برای نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود. این رنگ ها با رنگ هایی که برای داخل منزل استفاده می شود، متفاوت است.

یکی از رنگ هایی که برای بیرون ساختمان استفاده می شود، رنگ اکرلیک است. این رنگ از مقاومت بالایی برخوردار است. همچنین این رنگ به دلیل درخشندگی، بسیار پرطرفدار است. رنگ روغنی نیز معمولا برای سطوح خارجی مثل نرده ها، در و پنجره استفاده می شود. حلال این رنگ مواد نفتی است، بنابراین مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد و از زنگ زدگی اشیاء فلزی جلوگیری می کند.

برای رنگ داخلی ساختمان می توان از رنگ پلاستیک و یا رنگ روغنی استفاده کرد. رنگ های پلاستیک معمولا ارزانتر هستند و قابل شستشو نیستند؛ اما وقتی از رنگ روغنی برای داخل منزل استفاده می کنید، می توانید هر چند وقت یکبار آن را بشویید و یا دستمال بکشید. با توجه به این نکته رنگ های روغنی دیرتر از بین می روند. رنگ روغنی را می توان در سه نوع براق، نیمه مات و مات استفاده کرد. به رنگ های گرم ساختمانی معمولا رنگ های هندی می گویند.

به راحتی در سراسر ایران خرید کنید

در هر کجای ایران که زندگی می کنید، می توانید به راحتی رنگ نیوکالر را خریداری کنید. نمایندگی های ما در سراسر ایران شما را در انتخاب رنگ مناسب و یک خرید خوب راهنمایی می کنند. شما می توانید با ما تماس بگیرید و از ما مشاوره بگیرید.

ما با کمال میل به شما در انتخاب یک رنگ ایده آل کمک می کنیم. در زمان رنگ آمیزی ساختمان خود با ما در ارتباط باشید تا در صورت بروز هر گونه مشکل آن را مرتفع نماییم.

تشخیص رنگ ساختمان با کیفیت کار چندان ساده ای نیست بهتر است این رنگها را از فروشگاه های معتبر تهیه نماییم.

 • رنگ اکریلیک
 • رنگ روغن
 • رنگ پلاستیک
 • رنگ بلکا
 • رنگ پتینه
 • رنگ مولتی کالر
 • رنگ کنیتکس
 • رنگ نانو
© کپی رایت ۲۰۲۳ - کلیه حقوق برای نیوکالر محفوظ می‌باشد