رنگ ساختمانی ضد حریق چیست؟

بهتر است بدانید، این نوع رنگ بر روی مصالح قابل اشتعال استفاده می شود. در واقع این نوع پوشش در زمان اشتعال از پیشروی سطحی شعله جلوگیری کرده و زمان اشتعال سطح محافظت شده را به تاخیر می اندازد. رنگ ساختمانی ضد حریق دارای ترکیبات شیمیایی مختلفی است. معمولاً در این نوع رنگ از چهار نوع ترکیب مختلف استفاده می شود که عبارتند از: عامل آب زدایی، عامل اسفنجی کننده، عامل تولید گاز و رزین و ترکیب پلی هیدریک برای تولید کربن در حین حریق.

این نوع رنگ زمانی که در معرض حریق قرار بگیرد، به دلیل انجام یکسری واکنش های شیمیایی قادر است گازهای خنک کننده ای را آزاد کند؛ از اینرو حجم آن به طور قابل توجهی زیاد شده و با آتش مقابله می کند. این رنگ ها، قادرند از سازه های بتنی و فولادی تا ۲ ساعت در مقابل حریق محافظت کنند. از ویژگی های بارز این نوع رنگ می توان به شروع واکنش پس از رسیدن دمای محیط به ۲۰۰ – ۲۲۰ درجه سانتی گراد اشاره کرد. همچنین این رنگ ضد حریق بر پایه رزین اکریلیک تولید شده است. این رنگ در زمان حریق نوعی گاز ازت ایجاد می کند که باعث سرد شدن سازه می شود.

رنگ ساختمانی ضد حریق در کجاها کاربرد دارد؟

بهتر است بدانید از این نوع رنگ ساختمانی می توان به راحتی بر روی تمام سطوح چوبی، فلزی، کابل ها و … استفاده کرد. در واقع این رنگ را می توان بر روی اجزا و تجهیزات مختلف ساختمانی به کاربر برد. از رنگ ساختمانی ضد حریق به آسانی می توان در محیط های داخلی استفاده کرد. همچنین این نوع رنگ ها در سازه هایی که ایمنی و بهداشت در آن ها دارای اهمیت است، به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. از دیگر سازه هایی که استفاده از این نوع رنگ در آن ها کاربرد بالایی دارد، سازه هایی هستند که بار مرده آنها بالا است. در واقع از این نوع رنگ برای محافظت سازه های فلزی کارخانجات، منازل، تاسیسات پتروشیمی، نفت و گاز در مقابل آتش سوزی استفاده می شود.

کاربرد رنگ ساختمانی ضد حریق

آیا رنگ های ضد حریق را می توان با آب شست؟

در واقع رنگ های ضد حریق از چسبندگی بالایی به سطوح چوبی و آهنی برخوردار هستند، از اینرو می توان سطوحی را که از این نوع پوشش دارند به خوبی با آب شست و شو داد. همچنین استفاده از آن ها از نظر اقتصادی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. لازم به ذکر است که استفاده از این نوع رنگ ها باعث اضافه شدن وزن قابل توجهی به جرم فلز نخواهد شد.

اجرای انواع رنگ ساختمانی ضد حریق توسط نیوکالر

رنگ ساختمانی ضد حریق را باید از مراکز معتبر و نام آشنایی همچون گروه ما خریداری کنید. گروه معتبر و با سابقه ما یکی از برترین گروه ها در زمینه اجرای انواع رنگ های ساختمانی ضد حریق محسوب می شود. در واقع ما از کارشناسان و متخصصان کارآزموده جهت اجرای این نوع رنگ ها بهره می بریم. لازم به ذکر است که اجرای این نوع رنگ ها کار هر کسی نیست و به تجربه و تخصص لازم در این زمینه نیاز دارد.

رنگ ساختمانی ضد حریق نانو

فروش رنگ های ساختمانی ضد حریق نانو

گروه با سابقه ما یکی از معتبرترین و نام آشناترین مراکز در زمینه فروش رنگ های ساختمانی ضد حریق نانو است. گروه ما این رنگ ها را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت به مشتریان خود عرضه می کند. در واقع با انتخاب ما جای هیچ گونه نگرانی برای شما عزیزان وجود نخواهد داشت، چرا که ما کیفیت محصولات خود را تضمین خواهیم کرد. لازم به ذکر است که رنگ ساختمانی ضد حریق نانو جهت حفاظت و بالا بردن مقاومت سازه های فولادی در برابر حریق در محیط های داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

ماندگاری رنگ ساختمانی ضد حریق

ماندگاری رنگ های ضد حریق چقدر است؟

همانطور که ذکر شد، رنگ ساختمانی ضد حریق از مزایا و قابلیت های بسیاری برخوردار است. ماندگاری بالا یکی از مزیت های این نوع رنگ به شمار می آید. خوب است بدانید، این نوع رنگ در حالت عادی غیر فعال است و در دمای ۱۷۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد فعال می شود. این رنگ قادر است، به مدت ۹۰ دقیقه دمای ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد را به دمای ۴۷۰ درجه سانتی گراد کاهش داده و در برابر شعله آتش مقاومت کند. لازم به ذکر است که این نوع رنگ ها با گسترش حرارت بخارهای سمی از خود منتشر نمی کنند.

علاوه بر این شرکت نیوکالر در زمینه تولید و فروش انواع رنگ ساختمانی صنعتی نیز فعالیت می نماید.

سوالاتی که ممکن است در این زمینه داشته باشید:

  • کاربرد رنگ ساختمانی ضد حریق نانو چیست؟ از این نوع رنگ جهت حفاظت و بالا بردن مقاومت سازه های فولادی در برابر حریق در محیط های داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.