رنگ اکریلیک

رنگهای “اکریلیک پایه آب” نسل جدید رنگ ساختمانی می باشند که با توجه به مسائل زیست محیطی و عدم استفاده از حلالهای آلی و مواد مضر کاربردی, استفاده از این نوع رنگها رو به افزایش است, بطوریکه در حال حاضر جایگزین مناسبی برای رنگهای روغنی الکیدی میباشند. این رنگها از بهترین مواد اولیه و با تکنولوژی بالا ساخته شده و بسیار متنوع هستند. رنگ اکریلیک , انعطاف پذیرند و به همین علت روی تمام سطوح از جمله سطوح سیمانی, گچی, صفحات کناف و هر سطح دیگری قابل اجرا هستند و پوشش ضد رطوبت برای سطوح داخلی و خارجی ساختمان فراهم می کنند. قابلیت شستشو, سرعت خشک شدن بالا, سهولت اجرا و امکان رقیق شدن با آب, مقاومت فوق العاده در برابر سایش و نور خورشید, سازگاری با محیط زیست, قدرت پوشانندگی بسیار عالی, عدم بوی نامطبوع, عدم ایجاد حساسیت و خواص ضد باکتری و کپک از دیگر ویژگی های آن است.

تفاوت رنگ آکریلیک هنری با رنگ آکریلیک ساختمان

رنگ اکریلیک رنگی است که به سرعت خشک می شود و پایه رنگدانه آن توسط محصولات پلیمری اکریلیک تشکیل می شود. این محصول از مشتقت مواد شیمیایی است که وظیفه ایجاد سختی و مقاومت در برابر رنگ پس از خشک شدن را دارد. این محصول نوع رنگ محلول در آب است، اما پس از خشک شدن، به رنگ اکریلیک بسیار مقاوم تبدیل می شود. این نمونه، یک محصول حل عالی برای شروع کار در دنیای نقاشی است. از انواع رنگ های اکریلیک، بیشتر توسط هنرمندان برای شکل دادن و رنگ دادن به آثار خود استفاده میشود

در این مقاله به بررسی انواع رنگ اکریلیک هنری با رنگ های اکریلیک ساختمانی می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیش تر، می توانید ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

تفاوت در قیمت

رنگ اکرولیک هنری، برخلاف رنگ های ساختمانی قیمت بالاتری را به خود اختصاص داده است. این اختلاف قیمت، اصلی ترین تمایز میان تولیدات نامبرده است. بنابراین، توصیه می شود برای مصارف عمده و گسترده، رنگ های آکریلیک ساختمانی را مورد استفاده قرار دهید. در واقع این رنگها با حجم بالا و قیمت اندک، بسیار مقرون به صرفه تر از سایر نمونه ها هستند.

تفاوت در درخشش

رنگ آکرولیک هنری، به دلیل داشتن مواد براق کننده، درخشش بیش تری دارد. این رنگ ها اصولا به دلیل کاربردهای تزئینی، دارای جلای بیشتری هستند. از همین رو می توان آن ها را برای تزئین محصولات دکوراتیو مورد استفاده قرار داد.

تفاوت در نحوه خشک شدن

رنگ اکریلیکساختمانی نسبت به رنگ های هنری سریع تر خشک می شود. در نتیجه می توان با استفاده از آن، رنگ آمیزی فضاهای بزرگ را سرعت بیش تری بخشید.

رنگ اکریلیک علاوه بر گچ, بتن و سیمان قابلیت اجرا بر روی سطوح چوبی را نیز دارند. در صورتیکه چوب, خام باشد باید ابتدا بر روی آن آستر پرایمر اجرا شود و پس از خشک شدن پرایمر, رنگ بر روی آن اعمال شود. آستر پرایمر در بافت چوب نفوذ می کند و از نفوذ رنگ به داخل چوب که باعث هدر رفت رنگ می گردد, جلوگیری می کند. و همچنین چسبندگی رنگ بر روی سطح را نیز افزایش می دهد. رنگ ساختمانی نیوکالر امکان تولید در 20.000 شید رنگی را دارد. اگر بخواهید خاصیت آب گریزی و غبار گریزی و شستشو برای چوب داشته باشید و در عین حال شیارموجود بر روی چوب را نیز حفظ نمایید, می توانید از پوششهای بیرنگ مانند ” سیلیکون کوت ” و ” لاک ” بر روی چوب استفاده نمایید.

رنگ اکریلیک روی چوب

معایب رنگ اکریلیک دیوار

رنگ اکریلیک با توجه به سازگاری ای که با محیط زیست و سلامت انسان دارد, جایگزین بسیار مناسبی برای رنگهای پایه حلالی و رنگهای دارای سرب و مواد مضر است. در حال حاضر خرید رنگ اکریلیک, برای دیوارهای رنگ ساختمان داخلی ,دیواره های نمای ساختمان و کارهای هنری از جمله نقاشی بر روی بوم, رنگ آمیزی پارچه, سفال و … کاملا مناسب می باشند. تنها ایرادی که به مورد رنگهای اکریلیک وارد می شد, عدم امکان اجرای مستقیم رنگ بر روی فلزات بود.که اخیرا شرکت نیوکالر رنگ اکریلیک مخصوص فلز تولید نموده که مانند رنگهای روغنی در سه نوع مات, نیم براق و براق برای رنگ آمیزی فلزات عرضه می گردد. در ضمن ضد زنگ اکریلیک مخصوص آهن نیز در این شرکت جهت آماده سازی فلز تولید شده است.

ویترای, هنر نقاشی بر روی شیشه است که هدف آن زیبا سازی شیشه می باشد. در این هنر, هم می توان از رنگ مخصوص این هنر که پایه تینری دارند استفاده نمود و هم می توان از رنگ اکریلیک پایه آب جهت رنگ آمیزی استفاده نمود. رنگ تینری مخصوص رنگ آمیزی بر روی شیشه حتی اگر بر روی ظروف کار شده باشد قابل شستشو می باشد ولی رنگهای اکریلیک به دلیل صیقلی بودن سطح شیشه بخوبی نمی تواند بر روی آن بچسبد و ممکن است به راحتی با برخورد شی ای به لبه های رنگ از روی سطح جدا شود. این رنگ پس از اجرا بر روی شیشه احتیاجی به حرارت دیدن درون فر ندارد ولی رنگهای ویترای باید درون فر حرارت ببیند تا بخوبی بر روی شیشه بچسبد و قابل شستشو شود.

رنگ اکریلیک روی شیشه

قیمت رنگ آکریلیک نقاشی

قیمت رنگ اکریلیک نقاشی همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، به عوامل متعددی بستگی دارد. در این بخش به بررسی قیمت خرید رنگ اکریلیک نقاشی می پردازیم. البته لازم به ذکر است که در این زمینه تنوع بسیار زیاد است. بنابراین، ما نمی‌توانیم همه قیمت‌ها را در اینجا به تفصیل بیان کنیم. با این حال، ما قطعا می توانیم اطلاعاتی در مورد قیمت برخی از نمونه های رنگ اکریلیک ارائه دهیم.
در میان انواع مختلف رنگ اکرولیک تفاوت های قابل توجهی وجود دارد. این رنگ ها در گذشته عمدتاً به عنوان رنگ نقاشی عرضه می شدند. اما در حال حاضر انواع رنگ اکریلیک در بسیاری از زمینه های دیگر نیز استفاده می شوند. قیمت خرید رنگ اکریلیک، با توجه به کاربرد آن در نظر گرفته می شود. برخی از نمونه های رنگ آکرولیک نقاشی، برای مصارف محدود ارائه می شوند.

معمولا خانه های ویلایی شمال ایران با سقفهای شیروانی که عمدتا از جنس سفال می باشد, پوشیده می شود. که باید در انتخاب رنگ و طرح سفال دقت شود تا به زیبایی و جلوه نمای ساختمان بیفزاید. در انتخاب رنگ سفال علاوه بر در نظر گرفتن رنگ مناسب که در مجموع با نمای کلی ساختمان متناسب باشد, باید رنگی انتخاب نمود که از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری نماید. رنگ اکریلیک سفالی شرکت نیوکالر سیلیکونایز بوده و خاصیت غبار گریزی و آب گریزی دارد و توسط دستگاه تینت کامپیوتری در صدها شید رنگ تولید می گردد و خاصیت مقاومت در برابر اشعه آفتاب آن, به مدت طولانی تری آن را از پریدگی رنگ محفوظ می دارد. همچنین رنگهای متالیک و رنگهای هنری این شرکت امکان استفاده بر روی سفالهای دست ساز را دارد و امکان شستشو را به این دست سازهای هنری می دهد.

رنگ آب پایه دی کالر شرکت نیوکالر, در چهار نوع مات, نیمه مات, نیمه براق و براق با استفاده از مرغوبترین رزین های اکریلیک خالص, فرموله و تولید می گردد. این محصول با توجه به بدون بو بودن, مقاومت شستشوی بسیار بالا و همچنین سرعت خشک شدن سریع آن, جهت رنگ آمیزی سطوح مختلف ساختمانی از قبیل گچ, سیمان , آجر, بتن و چوب مناسب می باشد. رنگ اکریلیک پایه آب مخصوص نمای شرکت نیوکالر نیز در سه نوع رین کالر سیلیکونایز, رین کالر الاستومریک و تکس اولترا الاستومرتولید می گردد. این رنگهای نما نیز بر پایه رزین های اکریلیک طراحی و با استفاده از افزودنیهای سیلیکونی تقویت گردیده است. این قابلیتها امکان تنفس به سطح رنگ شده را می دهد.

از خصوصیات بارز رنگ اکریلیک قابل شستشو آب پایه شرکت نیوکالر, مقاومت جوی بالا و خاصیت آب گریزی و غبار گریزی و مقاومت شستشوی بالا می باشد. رنگهای نمای رین کالر الاستومریک و تکس اولترای این شرکت علاوه بر تمام این ویژگی ها خاصیت کشسانی نیز دارند که در صورتیکه ساختمان مستعد ترک خوردگی در آینده باشد, به ترتیب تا 2 میلی متر و 6 میلی مترترکها را نشان نمی دهد. بعلاوه این رنگها روی سطح بافتی ایجاد می کنند که باعث می شود ناصافیهای سیمان کاری پوشانده شود.

رنگهای اکریلیک معمولا بر روی انواع پارچه بکار می روند. اما بهترین نوع پارچه برای رنگ شدن با اکریلیک پارچه هایی مانند پنبه, پلی استر و جین,ساتن و پارچه های نخی است. اگر رنگ اکریلیک بصورت اتفاقی بر روی لباس ریخته شود, باید به سرعت رنگ را توسط مواد شوینده و آب گرم از روی لباس شست. در غیر اینصورت رنگ بر روی لباس خشک شده و برطرف نمی شود. برای ایجاد طرح توسط رنگ اکریلیک بر روی پارچه , ابتدا پارچه را بر روی یک سطح محکم می کنیم و سپس توسط مداد طرح را بر روی پارچه می کشیم. باید دقت کنید که رنگ خیلی رقیق نباشد که به قسمتهای دیگر پارچه سرایت کند و بهتر است برای رنگ آمیزی قسمتهای دیگر پارچه کمی صبر کنیم تا رنگهای قبلی کمی خشک شود تا از ادغام آنها جلوگیری شود.

خرید رنگ اکریلیک دیوار

آیا باید خانه خود را با بهینه سازی بودجه خود رنگ آمیزی کنید؟ شما در بهترین فروشگاه اینترنتی رنگ اکریلیک هستید که بهترین قیمت را به شما ارائه می دهد. در این زمینه می توانید رنگ های مورد علاقه خود را با نازل ترین قیمت ها خریداری کنید. ما یک کاتالوگ بسیار متنوع داریم که در آن می توانید بهترین مارک های با کیفیت موجود در بازار را پیدا کنید.

علاوه بر انواع رنگ اکریلیک باکیفیت، شما در این مجموعه تمامی مواد و رنگ های مرتبط را با بهترین قیمت خواهید یافت. با استفاده از این مواد فرعی، شما می توانید تمام اتاق های خانه را رنگ آمیزی کنید و به نتایج دلخواه برسید. همچنین برای خرید تخصصی رنگ اکریلیک صادراتی و فروش آن ها در مجموعه کوچک خود، می توانید با مجموعه ما تماس بگیرید.

مجموعه حرفه ای ما، تخصص بالایی در زمینه ارائه و فروش انواع رنگ دارد. به همین دلیل نیز بسیاری از عمده فروشی ها، این مجموعه را برای خریدهای گسترده خود انتخاب می کنند. در واقع، کیفیت محصولات تولیدی ما، تضمین کننده اصالتمان است. از آن جایی که انواع رنگ اکـریلیک مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل مخرب دارند، می توان از آن‎ها سال ها استفاده کرد. از همین رو شما تنها با یکبار خرید رنگ اکریلیک، توان استفاده های متعدد از این تولیدات را خواهید داشت.

برای آشنایی بیش تر با انواع رنگ بوم نقاشی، به شما توصیه می کنیم قسمت آخر این مقاله تخصصی را مطالعه کنید. در این قسمت نکات جالبی برای شما عزیزان و خریداران ارائه شده است. با وجود تمامی موارد ذکر شده در این مقاله، شما در پایان قادر به سفارش تولیدات مورد نیاز خود خواهید بود.

بله به شرط آنکه رنگ پلاستیک زده شده از کیفیت خوبی برخوردار باشد. برای تشخیص با کیفیت بودن رنگ پلاستیک زده شده بر روی سقف کافیست کمی از آن را با وسیه ای خیس کنیم و بین دو انگشت دست لمس کنیم اگر پوست دست رنگ سفیدی را به خود نگرفت رنگ از کیفیت خوبی برخوردار است. برای انجام کار ابتدا سقف را سنباده زده و بعد آستر اکریلیک می زنیم بعد از نیم ساعت خشک شده و آماده رنگ زدن با هر نوع رنگ اکریلیک می شود.

قابلیت شستشو, سرعت خشک شدن بالا, سهولت اجرا و امکان رقیق شدن با آب, مقاومت فوق العاده در برابر سایش و نور خورشید, سازگاری با محیط زیست, قدرت پوشانندگی بسیار عالی, عدم بوی نامطبوع, عدم ایجاد حساسیت و خواص ضد باکتری و کپک از ویژگی های رنگ اکریلیک است.

قیمت گذاری رنگ اکریلیک رابطه مستقیمی با کیفیت مواد اولیه مصرفی و رزین های وابسته به آن دارد.

© کپی رایت ۱۴۰۳ - کلیه حقوق برای نیوکالر محفوظ می‌باشد