ظاهری زیبا یا باطن منحصر به فرد؟!

رنگ ساختمانی طرح چروک یکی از جدید ترین شیوه های رنگ آمیزی و دکوراسیون در ساختمان ها است که می تواند ظاهری منحصر به فرد به محل زندگی یا محیط کار شما دهد. این رنگ ها که به صورت پودر یا اسپری قابل استفاده هستند، در انواع مختلفی عرضه شده و هر نوع سلیقه ای را پوشش می دهند. نحوه ساخت این رنگ همانند طرح چرم است و در رنگ های گوناگونی در بازار موجود می باشد. این رنگ ها مقاومت بسیار بالایی داشته و برای سالیان زیاد می توان از آنها استفاده کرد.

رنگ ساختمانی طرح چروک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، اگر به دنبال یک تغییر اساسی و یک چیدمان مدرن و به روز برای محل زندگی و یا محیط کار خود هستید می توانید از رنگ های طرح چروک ساختمانی به صورت پودر یا اسپری استفاده کنید. این رنگ ها طرح های متفاوت و بافت برجسته ای به دیوارهای منازل شما داده و آن را منحصر به فرد می کند. این رنگ ها را می توانید با توجه به سلیقه تان به صورت مات و یا نیمه مات انتخاب کرده و محدودیتی برای انتخاب رنگ ندارید.

رنگ ساختمانی طرح چروک و ویژگیهای آن_نیوکالرویژگی مات و نیمه مات

یکی از ویژگی های این نوع از رنگ ها خاصیت ارتجاعی آن ها است که در برابر هرگونه ضربه از خود مقاومت نشان می دهد و طول عمر بالای دیوار و رنگ را برای شما ضمانت می کند. از دیگر ویژگی های بارز در این نوع از رنگ ها چسبندگی مناسبی است که باعث می شود بتوانید آن را روی هر نوع پوشش دیواری مانند گچ، بتن، سیمان، فلزات و غیره استفاده کنید. سطح رنگ ساختمانی طرح چروک به صورت بافت الیافی با دانه های درشت و ریز است و می توانید با توجه به سلیقه خود آن ها را انتخاب کنید. در واقع این نوع از رنگ ها در انواع مختلفی مانند مات و نیمه مات، تک رنگ و ساده، بافت ریز و غیره طراحی و ساخته می شوند. میزان زبری و درشتی رنگ به طور مستقیم با ضخامت رنگ قرار گرفته روی ورقه بستگی دارد.

تولید رنگ ساختمانی طرح چروک_نیوکالرتولید و نحوه ساخت رنگ چروک

روش های تولید این نوع از رنگ های ساختمانی مشابه طرح چرم است. به این صورت که یک ورق رنگی با ضخامت رنگ بسیار کم در حد 200 میکرون از میان غلتک های منقش چرخان عبور داده می شود و نقش های مختلف غلتک روی ورق نازک می افتد. غلتک ها با طرح های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و در نتیجه باعث ایجاد طرح های متفاوت روی ورقه های رنگ چروک می شوند.

مزایای استفاده از رنگ ساختمانی طرح چروک

از ورقه های رنگ چروک می توان در دکوراسیون داخلی ساختمان و دیوارهای داخلی و حتی برای دکور بیرونی ساختمان استفاده کرد. این ورق چروک طول عمر بالایی داشته و باعث محافظت از لایه زیرین خود می شود. پوشش دهی سطح ورق چروک با فلزاتی مانند آلومینیوم، قلع و روی باعث شده خورندگی و آسیب پذیری ورق تا حد زیادی کاهش پیدا کند. از دیگر مزیت های مهم این نوع از رنگ ساختمانی تنوع در طرح و رنگ و داشتن ظاهری بسیار منحصر به فرد و متفاوت است.

نحوه اجرای رنگ ساختمانی طرح چروک_نیوکالربیشتر بدانید!!

بیشتر این رنگ ها سطحی صاف و براق دارند اما با ایجاد بافت برجسته های متنوع روی رنگ و زبر کردن سطح آن می توان ظاهری بسیار شیک و متنوع به آن ها داد. بر خلاف دیگر سطوح رنگی که در اثر پاک کردن رنگ آن ها به مرور زمان کدر شده و تغییر می کند، این نوع از پوشش را می توانید با پاک کننده تمیز کرده و تا سال ها در نهایت زیبایی از آن استفاده کنید.

نحوه اجرا و استفاده از رنگ ساختمانی طرح چروک

لازم به ذکر است که برای استفاده از این نوع از رنگ های ساختمانی در نقاشی ساختمان بهتر است از کمک تکنسین های ماهر در زمینه رنگ کاری و نصب بهره بگیرید. قبل از استفاده از ورق های رنگی و یا رنگ های چروک حتما دیوار را از هرگونه آلودگی پاک کنید. در مرحله بعد سعی کنید تمام درزها و شکاف ها را نیز پر کنید تا رنگ یک دست و زیبا شود. می توانید از یک پرایمر رنگ زیر رنگ اصلی خود استفاده نمایید تا رنگ نهایی کاملا یک دست از آب در بیاید. در زمان اجرای این رنگ ها از ابزارهایی چون فلطک استفاده می شود.

قیمت رنگ های چروک

قیمت این انوع از رنگ ها به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اما بدون شک با توجه به طول عمر بالا، کیفیت و طراحی خاصی که دارند، نسبت به رنگ های معمولی گران تر بوده و باید هزینه بیشتری برای آن ها پرداخت کنید.

نتیجه جنبه های رفتاری در روحیات شما

با توجه به موارد ذکر شده:

می توان گفت نمای رنگ ساختمانی طرح چروک جایگزین مناسبی برای رنگ های کلاسیک بوده.

با ظاهر منحصر به فرد و ویژگی ها و مزایای متعدد، انتخابی مناسب جهت استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها به شمار می رود.

هزینه مناسب به نسبت کیفیت، طول عمر بالا انتخاب این محصولات را بسیار ساده کرده است.

تنوع این محصولات زیاد بوده و از انواع قرمز چروک، مشکی چروک، صورتی چروک و سفید چروک می توان نام برد.

با استفاده از این رنگ ها نیاز به کهنه کاری جهت زیبا سازی بیشتر نیز نخواهید داشت.

سوالاتی که ممکن است در این زمینه داشته باشید:

  • آیا رنگ ساختمانی طرح چروک به هر دو صورت مات و براق موجود است؟ این نوع رنگ معمولا به دو صورت مات و نیمه مات قابل اجراست.