خمیر پیگمنت

خمیر پیگمنت پایه آب

خمیر پیگمنت (Pigment Paste) وارداتی شرکت نورنگ پوشش محصولی است با غلظت و قدرت ۱۰ برابری نسبت به انواع  پیگمنت های موجود در بازار که جهت ترکیب با رنگ های سفید (Bace) به عنوان ماده اولیه یا رنگ های مادر در دستگاه های ترکیب رنگ کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرد. این خمیرها دارای رنگدانه های بسیار ریز در اندازه های ۵ تا ۱۰ میکرون بوده که یونیورسال یا دو منظوره هستند. به طوریکه می توان از این خمیر پیگمنت (خمیر رنگ) در محصولات پایه آب و حلالی استفاده نمود.

یکی از مهم ترین ویژگی های خمیر پیگمنت های وارداتی نو رنگ پوشش، غلظت بالای ( High contrast) آنها نسبت به نوع پودری است و تا ۱۰ برابر قدرت رنگ دهی بالاتری را دارند. به همین دلیل با مقدار بسیار کم آن می توان حجم انبوهی رنگ سفید را  ترکیب و تولید نمود.

خمیر پیگمنت یونیورسال

خمیر پیگمنت (خمیر رنگ) های ارائه شده توسط نورنگ پوشش از نوع یونیورسال یا چند منظوره هستند. این خمیرها به گونه‌ای طراحی شده تا با طیف گسترده‌ای از سیستم‌های پایه آب و حلال‌های مختلف سازگاری داشته باشد. خمیر پیگمنت یونیورسال قابلیت مخلوط شدن با انواع مختلف رزین‌ها و حلال‌ها از جمله آب، حلال‌های آلی و پایه‌های روغنی را دارد. این ویژگی باعث می‌شود که بتوان آن را در انواع مختلف رنگ‌ها و پوشش‌ها استفاده کرد. این نوع خمیر پیگمنت در ۱۱ طیف رنگی تولید و عرضه شده که مناسب دستگاه ترکیب رنگ کامپیوتری می باشد.

کاربرد خمیر پیگمنت

اصلی ترین کاربرد این خمیرها، استفاده در دستگاه های ترکیب رنگ کامپیوتری است. رنگ سفید پایه مورد استفاده در دستگاه ترکیب رنگ کامپیوتری در کارخانجات شرکت نو رنگ پوشش تولید می شود پس از آن در نمایندگی های فروش این مجموعه  بر اساس کد رنگ های موجود در انواع کالیته های معتبر جهانی از جمله Ncs، Spirit،Nova، Ral و … که در نرم افزار دستگاه های وارداتی این شرکت ثبت شده است با خمیر پیگمنت های بارگذاری شده در کنیسترهای دستگاه ها با در نظر گرفتن طیف و مقدار رنگ مورد نظر در زمانی کوتاه توسط دستگاه ترکیب رنگ کامپیوتری به رنگ سفید پایه تزریق می گردد و امکان ساخت و ترکیب انواع طیف های رنگی تا ۲۰۰۰۰ فام را با کیفیت و جلوه ای بی نظیر مهیا می دارد. علاوه بر این خمیر پیگمنت (خمیر رنگ) وارداتی شرکت نو رنگ پوشش در انواع رنگ های صنعتی، دریایی، ترافیکی، ساختمانی، پلاستیک، اپوکسی  و …نیز کاربرد دارد.

معرفی خمیر پیگمنت  Chromaflo و Vibrantz :

شرکت Chromaflo Technologies ارائه‌دهنده برترین خمیر پیگمنت جهان است که با ارائه محصولات فناورانه در صنایع رنگ به فروش و شهرت بالایی دست یافته است، این شرکت یک رهبر جهانی با فناوری متنوع و پیشرفته در زمینه مواد اولیه در صنایع رنگ و پوشش های رنگی است. این شرکت با دارا بودن دانش فنی خاص در علم مواد و فناوری انحصاری موفق ترین شرکت دنیا در زمینه تولید خمیر پیگمنت می باشد. شرکت Chromaflo به جهت سودآوری بالا مورد توجه شرکت های بین المللی سرمایه گذار واقع گردید که پس از مدتی شرکت جهانی Prince در هیوستون آمریکا موفق به خریداری عمده سهام این شرکت هلندی گردید که از سال۲۰۲۲ محصولات این شرکت معظم با نام Vibrantz Technologies Inc  به بازار عرضه می گردد.

Vibrantz Technologies در سه بخش تجاری فعالیت خواهد کرد:

۱) تامین مواد اولیه نوین معدنی و شیمیایی

۲) تامین خمیر پیگمنت انواع مختلف رنگ

۳) تامین مواد اولیه پوشش های خاص

شرکت نورنگ پوشش عرضه کننده انحصاری خمیر پیگمنت Chromaflo و Vibrantz در ایران می باشد.

این خمیر پیگمنت ها در 11 طیف رنگ با کدهای رنگی YXV ، YHX ، MLV ، CLV ، BMV ، US ، VLV ، WXV ، GLV ، RXV ، RHV و غلظت بسیار بالا بهترین جایگزین ۱۶ طیف رنگی سایر خمیر پیگمنت های هندی و چینی موجود در بازار کشور می باشد.

در صورت نیاز به مشاوره بیشتر و یا خریداری این محصولات با کارشناسان فروش شرکت نورنگ پوشش تماس حاصل فرمایید.

مزایای خمیر پیگمنت Vibrantezو Chromaflo

  • کیفیت بسیار بالا به دلیل وجود رنگدانه های کمتر از ۱۰ میکرون
  • مقاومت بالا در برابر اشعه UV
  • پایداری بالا در برابر تماس با مواد شیمیایی
  • مقاومت بالا در برابر نوسان شدید دمایی
  • تنوع رنگ بالا  با استفاده از ۱۱ خمیر پیگمنت هلندی
  • جایگزین به صرفه در مقابل انواع خمیر پیگمنت های هندی و چینی به جای استفاده از ۱۶ خمیر پیگمنت در دستگاه
  • دارای ۱۱ رنگ پایه قابل ترکیب با سایر رنگ ها در دستگاه ترکیب رنگ کامپیوتری
  • پوشش دهی بالا به واسطه غلظت بیشتر نسبت به سایر محصولات هندی و چینی
  • قابلیت ترکیب رنگ های اکریلیک و حلالی و …

قیمت خمیر پیگمنت

در تعیین قیمت خمیر پیگمنت (خمیر رنگ) اصلی ترین شاخص ها طیف رنگ خمیر و کیفیت رنگ دانه های به کار رفته در آن است. هر اندازه رنگ دانه ها کیفیت بالاتری داشته و ریزتر باشند، به همان نسبت قیمت خمیر افزایش پیدا می کند. علاوه براین، خمیر پیگمنت ها توسط برندهای مختلفی در دنیا تولید شده و اعتبار و کیفیت محصولات برند تولیدکننده بر قیمت آنها اثر زیادی دارد.

لازم به ذکر است، خمیر پیگمنت های وارداتی شرکت نو رنگ پوشش  متعلق به بهترین کمپانی آمریکائی-اروپائی در دنیا است. به همین دلیل نوسان نرخ ارز و تعرفه های گمرکی بر قیمت آنها اثرگذار است. برای استعلام قیمت خمیر پیگمنت می توانید با کارشناسان واحد فروش نو رنگ پوشش تماس بگیرید.

© کپی رایت ۱۴۰۳ - کلیه حقوق برای نیوکالر محفوظ می‌باشد