رنگ ساختمانی با کیفیت

انتخاب بهترین رنگ ساختمانی با کیفیت

رنگ‌های ساختمانی با کیفیت:

شرکت نیوکالر سابقه چندین ساله در صنعت رنگ دارد که در طی این سال‌ها همیشه توانسته است مطابق با نیازهای روز و استاندارد‌های برتر جهانی محصول رنگ ساختمانی را عرضه کند.

در زیر به چند نمونه از رنگ‌های ساختمانی این شرکت اشاره می‌شود:
_رنگ‌های آب پایه دی کالر اکریلیک که در سه نوع “براق، نیمه براق و مات” موجود هستند از مرغوب‌ترین رزین‌های اکریلیک خالص(Pure AC) تولید گردیده است:

این نوع رنگ‌ها که با نام ضد لک نیز یاد می‌شود برای رنگ آمیزی سطوح مختلف ساختمانی از قبیل گچ، سیمان، آجر، بتن و چوب مناسب می‌باشد. بدون بو است و سرعت خشک شدنش سریع می‌باشد و نکته مهمتر اینکه مقاومت شست‌وشو و مقاومت جوی بالایی دارد.

این نوع رنگ ساختمانی برای رنگ‌آمیزی و تزئین سطوح داخلی ساختمان‌های مسکونی و اداری و همچنین مراکز بهداشتی درمانی انتخاب مناسبی است.

_رنگ استخری پایه آب: این رنگ‌ها بر پایه آب ساخته شده و درواقع در آب حل می‌شوند. رنگ استخری قبل از اجرا قابل حل در آب هستند، پس از اجرا بر روی سطوح و در مدت زمان خشک شدن کاملا مقاوم شده و در آب حل نمی‌شوند.

رزین‌های اکریلیک استفاده شده در فرمولاسیون رنگ استخری حالت تنفسی دارند، اين رنگ دو جزئي می‌باشد عموما برای آب بندی استخر و رنگ آميزی همزمان استخر مورد استفاده قرار می‌گيرد. رزين اكريليک رنگ استخری بسيار مقاوم بوده در بافت بتن و سيمان نفوذ می‌کند.

ازمشخصات ظاهری و عمومی رنگ استخری اكريليکی می‌توان به این موارد اشاره کرد: انعطاف پذيری فوق العاده و خمش عالی، تحمل برودت از منفی 30 تا مثبت 300 درجه، كاملا اقتصادی و مقرون به صرفه، تحمل بسيار بالای فشارات هيدروليكی و مكانيکی، قابل استفاده روی سطوح خشک و…

رنگ‌های استخری پایه آب همانطور که از اسمش پیداست، محصولی بهداشتی بر پایه آب است که در آن از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود. در نتیجه مناسب‌ترین رنگ استخر برای استفاده در مخازن آب و کشاورزی است و مانند عایق رطوبتی عمل می‌کند.

رنگ اکریلیک

رنگ ساختمانی

_رنگ های متالیک: این محصول در انواع پایه آب، پایه حلال و بدون حلالی در طرح‌های مختلفی موجود می‌باشد از جمله: صدفی، مسی، طلایی و.. با بافت سطح به صورت ساده، ابریشمی، برجسته، رنگین کمانی و سطحی براق و بافت دار گونه می‌باشد.

رنگ متالیک در دکوراسیون داخلی نمایی بی‌نظیر و مدرن به وجود می‌آورد، این رنگ زیبا و گرم درخششی خیره کننده در فضا ایجاد می‌کند و به مرور زمان از زیبایی و جذابیت آن کاسته نمی‌شود.

اجرای رنگ‌های اکریلیک آسان است، بی بو، غیر قابل اشتعال و دوستدار محیط زیست می‌باشد، از این پوشش می‌توان برای رنگ آمیزی نمای ساختمان در محیط‌های مرطوب مانند حاشیه دریای خزر، خلیج فارس، مناطق پر گرد و غبار، محیط‌هایی با آلودگی هوای بالا مانند تهران و شهرهای صنعتی استفاده نمود، این محصول جذب آلودگی و گرد و غبار پایینی داشته در برابر ترک‌های ریز مقاومت بالایی دارد، همچنین عایق مناسب صوت و حرارت مناسب می‌باشد.

انواع رنگ ساختمانی جدید:

برای نقاشی ساختمان رنگ‌های متنوعی وجود دارد، هر رنگی خاصیت‌های منحصر به فردی دارد و برای هر دکوراسیون و یا فضایی باید با توجه به موقعیت و شرایط آن، رنگ ساختمان جدید را انتخاب کرد. برای داشتن محیطی زیبا در کنار دکوراسیون داخلی خوب باید در انتخاب رنگ هم دقیق و آگاهانه عمل کرد.

در به یک نمونه از رنگ‌های جذاب و پرکاربرد جدید ساختمانی به اختصار اشاره می‌کنیم:

_رنگ کامپیوتری: دستگاه ترکیب کامپیوتر رنگ (Tinting system) اولین بار در سال 2000 میلادی توسط شرکت نیوکالر از شرکت اروپایی CPS که شرکتی چند ملیتی (ایتالیایی، فنلاندی و هلندی) وارد ایران شد. در این دستگاه به مقدار 20000 رنگ کدگزاری شده و در سیستم قرار می‌گیرد و حدود 10000 رنگ بر روی کالیت‌های رنگ قرار می‌گیرد. با انتخاب مشتری کد مورد نظر وارد دستگاه شده و در عرض سه دقیقه بِیس رنگ که در کارخانه به رنگ سفید ساخته شده است در زیر دستگاه قرار گرفته و تناسب وزن و اندازه ترکیب می‌شود به اینصورت رنگ مورد نظر تولید می‌شود.

شرکت CPS پیشروترین شرکت در زمینه رنگ کامپیوتری است، نمایندگی این شرکت برای اولین بار در ایران توسط شرکت نیوکالر اخذ شده و با تبلیغات و اعتباری که در طی این سال‌ها کسب کرده است به چند شرکت دیگر نیز محصولاتی را عرضه کرده است. در سال‌های اخیر چند شرکت اقدام به وارد کردن این دستگاه از هند به داخل کشور کرده‌اند البته با تنوع رنگ کمتر نسبت به تولیدهای شرکت نیوکالر.

رنگ ساختمانی طرح‌دار:

برای رنگ آمیزی طرح‌دار روش‌های مختلفی وجود دارد، از جمله این روش‌ها عبارتند از رنگ آمیزی با غلطک طرح‌دار، برس، مولتی‌کالر، تکنیک پاششی و…

_غلطک‌های طرح‌دار دارای طرح‌های متنوع برجسته می‌باشد و ستفاده از آن باعث می‌شود تا سطح و زیر کار که اگر خرابی داشته باشد پوشیده شود و هر طرحی که مشتری نیاز داشت به دلخواه رنگ آمیزی شود. علاوه بر قابلیت انتخاب طرح‌های متنوع، اجرای تمیز و یکنواخت و قیمت بایین و صرفه اقتصادی بالا را از مزایای این نوع رنگ آمیزی نام برد.

_در تکنیکcolor wash هم‌زمان با رنگ آمیزی ساختمان بافت هم ایجاد می‌شود، انجام این کار با برس رنگ‌های مختلف را به‌صورت نامنظم بر روی دیوار پخش می‌کنند که ترکیب رنگ‌ها و کم و زیاد بودن این ترکیب کاملا دلخواه است.

رنگ‌های ساختمانی مدرن:

امروزه تنوع رنگ‌های ساختمانی بسیار زیاد شده است و با توجه به تنوع و مدرن شدن سبک‌های دکوراسیون ساختمان تنوع در رنگ ضرورتی بوده که به خوبی مسیر پیشرفت را طی کرده است. رنگ‌هایی مانند: رنگ پلاستیک، رنگ‌های روغنی براق و مات، رنگ مولتی کالر، رنگ پتینه، رنگ اکریلیک برای نقاشی ساختمان مدرن به کار می‌روند. رنگ‌های ساختمانی جدید ویژگی‌های متفاوتی دارند، برخی از این رنگ‌ها دارای بافت درشت‌تر هستند.
از مزایای رنگ‌های جدید مقرون به صرفه بودن آنهاست ولی در مقابل برای کار با این رنگ‌ها مهارت حرف اول را میزند.
برای مثال  رنگ مولتی کالر ترکیبی از رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت است که پس از اجرا به صورت برجسته و رگه‌دار دیده می شود. در واقع این نوع رنگ حالت تزئینی دارد و به علت چسبندگی زیاد روی هر سطحی قابل اجرا است.

رنگ ساختمانی ارزان

رنگ های ساختمانی با کیفیت

رنگ های ساختمانی بدون بو:

از نقاشی ساختمان بدون بو میتوان بعنوان یک دستاورد نام برد، برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند و یا هر فردی که در حین رنگ‌آمیزی در محیط خواهد بود بدون بو بودن یک اتفاق جذاب به شمار می رود.
رنگ اکریلیک از بهترین رنگ‌های ساختمانی بدون بو به حساب می‌رود، زیرا در ساخت آن مواد نفتی به کاربرده نشده است.
رنگ مولتی‌کالر نیز جزء رنگ‌های بدون بو می‌باشد. مولتی‌کالر از رنگ‌های کاملا تزئینی و دکوراتیو هستند که به صورت لایه‌ی نهایی روی دیواری که با رنگ پلاستیک، اکریلیک و حتی رنگ روغن نقاشی شده کار می‌شود.

رنگ های ساختمانی قابل شست‌وشو:

رنگ‌هایی که ساختار آن به صورتی باشد که گرد و غبار روی آن حالت چسبندگی پیدا نکند، می‌توان آن رنگ را رنگ ساختمانی قابل شست‌وشو نامید.
قابل شست‌وشو بودن رنگ از پوئن‌های مثبت انتخاب رنگ ساختمانی می‌باشد، در صورت کثیف و کدر شدن بدون ایجاد صدمه به بافت رنگ و دیوار می‌توان آن را تمیز کرد.
رنگ روغنی از اصلی‌ترین و بهترین نوع رنگ قابل شست‌وشو می‌باشد، چرا که وقتی از نوع براق آن استفاده شود فقط با یک دستمال نم دیوار به راحتی پاک می‌شود. رنگ نیم براق نیز نوعی دیگر از رنگ روغنی است که قابل شست‌وشو است ولی توجه داشته باشید که این رنگ قابل شست‌وشو نسبت به رنگ براق کمی ضعیف‌تر عمل می‌کند.
رنگ اکریلیک نیز علاوه بر بدون بو و باکیفیت بودن، قابل شست‌وشو می‌باشد.
از ویژگی‌ رنگ‌های قابل شست‌وشو میتوان به: آب، ضد ضربه، ترمیم آسان، انعطاف پذیری بالا، مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش بودن اشاره کرد.

رنگ ساختمانی اکریلیک:

همانطور که میدانید رنگ‌های اکریلیک در دو دسته پایه آب و پایه حلال طبقه‌بندی می‌شوند.
از این نوع رنگ برای: رنگ نمای ساختمان، رنگ نقاشی برای انجام کارهای هنری، رنگ ترافیکی در خیابان‌ها و بزرگراه‌ها، رنگ تزئینی برای داخل ساختمان، رنگ استخری و طراحی بر روی پارچه استفاده می‌شود.
اگر در ساختار رنگ‌های ساختمانی اکریلیک از رزین‌های مرغوب استفاده شده باشد، قابلیت شستشویی مناسب خواهند داشت و نسبت به رنگ‌های پلاستیک ثبات شست‌وشویی بالاتری اما نسبت به رنگ‌های روغنی آلکیدی ثبات کمتری دارند.
از مزایای مهم این رنگ می‌توان به تنوع زیاد رنگی و انعطاف پذیر بودن و عدم ترک برداشتن آن اشاره کرد، در مقابل براقیت کمتر نسبت به رنگ‌های آلکیدی نیز از معایب رنگ اکریلیک به حساب می‌آید.

رنگ ساختمانی در کیش

رنگ ساختمانی نیوکالر

رنگ ساختمانی در کیش:

عمده‌ رنگ‌های مورد استفاده در کیش از برند شرکت نیوکالر می‌باشد، رنگ ساختمانی در کیش به دلیل گسترش سازه‌های نوین اعم از تجاری، مسکونی، درمانی، تفریحی و… مورد توجه است.
به دلیل موقعیت جغرافیایی و توریستی این شهر استفاده از محصولات با کیفیت در اولويت انتخاب کارفرماها قرار دارد.
شرکت نیوکالر با سابقه چندین دهه فعالیت در عرصه رنگ ساختمانی و در عین حال طی مسیر پیشرفت با متُد‌های روز نمایندگی معتبر در کیش دارد،‌ می‌توان رنگ دلخواه را از بین محصولات این شرکت انتخاب نموند و همچنین امکان مشاوره با کارشناسان این شرکت به راحتی برای هم‌وطنان عزیز فراهم می‌باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *