رنگ سال 1401

مقدمه:
انسان‌ سالهاست که درگیر مُد شده است، مُد و به روز بودن به یک موضوع و یا یک وسیله ختم نمی‌شود. همانطور که رخت و لباس هر سال و شاید هر ماه دچار تغییر می‌شوند و عموم جامعه نیز از این تغییرات پیروی می‌کنند، رنگ نما ساختمان، دکوراسیون، مُدل مو، ظروف سرو و همه چیز در معرض تغییر قرار دارد.
چندین دهه است که مُد شدن رنگ در هرسال تبدیل به یک اتفاق روتین و عادی شده است، جالب است بدانید این مُد شدگی اتفاقی یا نتيجه سلیقه عموم نیست بلکه شرایط و ضوابط خاصی پشت این انتخاب قرار دارد.
از سال ۱۹۶۳ که آقای لارنس جهان را با ایده‌ای به نام پدیده رنگ سال آشنا کرد و شرکت پنتون را تاسیس کرد مردم و صاحبان صنایع مد، توانستند به صورت عینی‌تری در مورد رنگ‌ها با هم تبادل نظر داشته باشند.
کمپانی پنتون رنگِ very pery را به عنوان رنگ مُد سال ۲۰۲۲_۱۴۰۱معرفی کرد، یک رنگ “آبی بنفش” که در معنا و مفهوم پویایی، ابتکار و خلاقیت را تشویق و ترویج می‌کند و در آن وفاداری و ثبات رنگ آبی با شور و هیجان رنگ قرمز ترکیب شده‌اند.

استفاده از رنگ سال در رنگ ساختمانی:

نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی ساختمان از جمله جایگاه‌های ویژه برای ایجاد زیبایی در محیط زندگیمان می‌باشد و قابلیت پیروی از مُد و به روز بودن را داراست.
به این ترتیب می‌توان صد‌ها ایده برای جذابیت و ایجاد تغییر در محیط اطراف پردازش کرد: از جمله سِت کردن رنگ وسایل خانه و محل کار با رنگ دیوار‌ها، استفاده از المان‌های خاص رنگ‌آمیزی ساختمان مانند ایجاد هماهنگی در رنگ سقف، دیوارها، وسایل چوبی و…

رنگ سال در رنگ نما ساختمان‌ها:

رنگ سال ۲۰۲۲ جذاب و نو به‌ شمار می‌آید و نسبت به رنگ‌های سالهای اخیر خاص و متفاوت است از این رو برای ست کردن بخصوص در قسمت رنگ ساختمانی چالش برانگیز است زیرا رنگ سال امسال ترکیب جالبی دارد   بنفش خاص است که بیشتر به آبی نزدیک است تا قرمز به همین دلیل ست کردن آن به سادگی دیگر رنگ‌های هم‌خانواده‌اش نیست.
شرکت پنتون با هوشمندی بالا و برای آسان کردن کار، چهار پالت رنگی متعادل‌ کننده برای این رنگ جدید ارائه کرده که استفاده از این رنگ‌های مکمل کمک می‌کند تا رنگ سال جلوه بهتری داشته باشد. به این ترتیب از حساسیت موضوع درصد بالایی کاسته شده است.
شرکت نیوکالر با داشتن نیروهای مجرب و سابقه طولانی کار در عرصه رنگ با آشنایی کامل از این پالت‌های رنگی متعادل کننده می‌تواند بهترین مشاوره و اجرای کارهای رنگ نمای ساختمان را عهده دار شود.

رنگ سال 1401

رنگ سال

ست کردن وسایل منزل با رنگ ساختمانی:

به راحتی می‌توان برای دیوار ساختمان منزل رنگ فانتزی بنفش امسال را بصورت اکریلیک یا روغن و یا هر نوع دلخواه دیگر را شرکت نیوکالر تهیه کرد و با در نظر گرفتن رنگ‌های متعادل کننده و استفاده از این رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی و وسایلی مانند: گلدان، مبلمان، پرده و.. می‌توان به یک ترکیب خیلی زیبا دست یافت.
و یا بالعکس رنگ وسایل منزل و دکوراسیون را رنگ سال انتخاب کرده و از پالت رنگهای ممکل برای رنگ دیوارها می‌توان استفاده کرد.

رنگ سال در رنگ نما محیط‌های آموزشی و فرهنگی و حتی تفریحی:

رنگ بنفش امسال رنگی بسیار دلپذیر برای استفاده در محیط‌های عمومی میباشد، شما فکر کنید مهدکودکی با رنگ فانتزی و جذاب بنفش دیزاین شده باشد مطمئنا بزرگترها هم ذوق می‌کنند چه رسد به کودکان.
با تلفیق و ترکیب رنگ سال در نمای چنین محیط‌هایی و دیوارهای ساختمان‌های مذکور می‌توان چندین هدف را در جامعه دنبال کرد و در نتیجه تحقق بخشید، از جمله دور کردن محیط اطرافمان از فضای کسل کننده و یک‌دست، ایجاد انرژی و شوق در بین عموم مردم، آشنایی با تغییرات و حتی تطبیق با مُد و یا به زبان ساده‌ور ساده‌تر هماهنگ شدن با شرایط روز.
برای محیط‌هایی چون بیمارستان، پارک‌ها، شهرهای بازی و… نیز استفاده از رنگ سال توصیه می‌شود.

استفاده از رنگ اکریلیک تزئینی در رنگ ساختمانی:

رنگ‌های اکریلیک از جمله رنگهایی است که پس از اعمال بر روی سطح به سرعت خشک می شود، به همین دلیل می‌توان روی سطوحی که از قبل رنگ آمیزی شده‌اند استفاده کرد. امروزه رنگ ساختمانی و نقاشی نمای ساختمان و دیوارها در یک رنگ مشخص و یک‌دست خلاصه نمی‌شود، هنرهای ظریف و زیادی برای جلوه زیبایی دادن به دیوار‌ها وجود دارد از جمله ایجاد طرح‌های زیبا بر روی دیوار رنگ شده است.
برای اینکه از قافله مُد عقب نمانیم یکی از بهترین و بصرفه‌ترین پیشنهاد‌ها استفاده از رنگ اکریلیک تزئینی بنفش سال بعنوان رنگ طراحی روی دیوار و نما می‌باشد، بصورتی که طرح‌های زیادی از جمله نقاشی گُل، نقاشی‌های فلسفی و… می‌توان برروی دیوار ایجاد نموند، پوشرنگ تزیینی اثرات متفاوتی را تحت نور و یا سایه ایجاد می‌کند.
برای اینکار رنگ اکریلیک به دلیل مزایایی که قبل‌تر در سایت نیوکالر مطرح شده است مناسب می‌باشد.
از مزایای پوشرنگ تزیینی می‌توان به این مورد اشاره کرد که بر روی همه سطوح گچی، ‌دیوار، چوب برای یک مدت طولانی، در صورت اجرا شدن با یک پرایمر مناسب ‌به کار رود.

رنگ سال در دکراسیون

رنگ سال 2021

دیوار نگاری با رنگ سال:

دیوارنگاری یا نقاشی دیواری خیابانی سالهاست که طرفداران زیادی پیدا کرده و شهرداری‌ها برای ایجاد تنوع و فضای شاد در محیط اطراف برای رفتن به استقبال سال نو از نقاشی دیواری خیابانی استفاده میکنند.
استفاده از رنگ سال در رنگ نما محیط‌های عمومی و دیوارنگاری خیابانی یکی از راه‌های زیبایی سازی در سطح شهر‌ها می‌باشد.

ترکیبات رنگ سال در کوراسیون داخلی و رنگ نما بیرونی ساختمان‌ها:

در استفاده از رنگ بنفش بعنوان رنگ نمای ساختمان این رنگ به عنوان رنگی غالب در نظر گرفته می‌شود. رنگ بنفش از ترکیب دو رنگ آبی و قرمز ایجاد می شود، طیف تیره رنگ‌های آبی و قرمز هر یک به عنوان رنگ‌هایی غالب در نظر گرفته می‌شوند.

ترکیب رنگ‌های بنفش و برنز در دکوراسیون داخلی و رنگ نما:

استفاده از رنگ برنز در کنار رنگ بنفش از جمله رنگ‌های پرکاربرد در طراحی دکوراسیون داخلی به حساب می‌آید. ترکیب این دو رنگ در کنار یکدیگر در سبک مدرن و امروزی بسیار کاربرد دارد. چون درخشش رنگ برنز در کنار رنگ بنفش باعث ایجاد فضایی دراماتیک می‌شود استفاده از این ترکیب در رنگ نما بیرونی ساختمان نیز رواج دارد.
ترکیب رنگ بنفش با نارنجی یا صورتی:
رنگ‌های صورتی و نارنجی از رنگ‌های زیبایی هستند که ترکیب مناسبی با رنگ بنفش به وجود می‌آورند. استفاده از این رنگ‌ها در کنار رنگ بنفش باعث ایجاد فضایی سرزنده و پرانرژی می شود. استفاده از جزئیات سیاه رنگ در کنار این ترکیب نیز باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی می‌شود، بنابراين گزینه‌های مناسبی برای استفاده در رنگ ساختمانی و رنگ نما ساختمان‌ها می‌باشند.


ترکیب رنگ بنفش و خردلی:
برای استفاده این دو رنگ در کنار هم تبحر ویژه‌ای لازم است، زیرا اگر درست استفاده نشوند امکان دارد نه تنها نتیجه زیبایی نداشته باشد، بلکه فضای کدر ایجاد کند. اما استفاده صحیح از این دو رنگ و ایجاد تعادل میان آن دو می‌تواند نمایی بسیار زیبا در مکان مورد نظر ایجاد کند. در میان رنگ‌هایی که ترکیب مناسبی با رنگ بنفش ایجاد می‌کنند “رنگ خردلی و زرد” باعث ایجاد فضایی لوکس می‌شوند.

ویژگی و کاربرد انواع طیف رنگی بنفش در رنگ ساختمانی داخلی و رنگ نما بیرونی:
از مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ بنفش این هست که به عنوان یک رنگ ترکیبی، به خوبی می‌تواند یک فضای کلاسیک به وجود آورد، چون این رنگ در زمره رنگ‌های اشرافی قرار دارد می‌تواند برای نمای خانه‌های اعیانی کاربرد فراوانی داشته باشد.
استفاده از رنگ بنفش به عنوان رنگی خنثی بر روی دیوار اتاقی که دارای نور طبیعی می‌باشد فضا رو بسیار پُر ابهت و گیرا‌تر می‌کند، علاوه ایجاد یک فضای کلاسیک، امکان استفاده بصورت اجرای طرح‌های فانتزی و اسپرت را هم داراست.
در نهایت با استفاده از طیف رنگی بنفش که رنگ سال ۲۰۲۲_۱۴۰۱ می‌باشد، می‌توان هزاران هزار ایده مدرن برای دکوراسیون داخلی ساختمان و همچنین رنگ نما ساختمانی اجرا کرد و زیبایی بسیار نامحدودی خلق کرد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *