آموزش گام به گام نقاشی ساختمان

آموزش گام به گام نقاشی ساختمان توسط نیوکالر

رنگ آمیزی خانه تاثیر زیادی بر روی شکل ظاهری ساختمان دارد. با رنگ آمیزی خوب و مناسب سطوح مختلف خانه، افراد حس آرامش و نشاط را به زندگی خود می بخشند. افراد زیادی از مزایای آموزش گام به گام نقاشی ساختمان بهره مند شده اند. ما در نیوکالر صفر تا صد نقاشی ساختمان را با آسان ترین روش خدمتتان ارائه می دهیم.

مراحل نقاشی ساختمان

در اولین مرحله آموزش گام به گام نقاشی ساختمان لازم است غلطک مناسب جهت رنگ آمیزی تهیه شود. جنس مناسب برای غلطک الیاف طبیعی است. طول دسته غلطک نیز به ارتفاع سقف ساختمان بستگی دارد. در مرحله دوم باید رنگ مناسبی برای سقف خانه انتخاب کرد. رنگ سقف ساختمان باید به گونه ای باشد که تمامی عیوب سقف را پوشش داده و حتماً مخصوص سقف باشد تا از چسبندگی لازم برخوردار باشد. معمولاً برای سقف خانه رنگ سفید انتخاب می‌کنند، چرا که رنگ سفید باعث می شود تا فضا بزرگ تر و روشن تر به نظر بیاید. وسایل و اشیای قرار گرفته شده در زیر سقف در مرحله سوم باید به اتاق دیگری انتقال داده شوند و بر روی زمین پارچه ضخیمی انداخته شود.

در مرحله چهارم لازم است نوارهای مخصوص نقاشی را تهیه کرده و به دور روشنایی های سقف بپیچید. همچنین می‌توان با یک قلموی زاویه دار اطراف وسایل روشنایی را به صورت کامل رنگ آمیزی کرد تا پس از برداشتن نوار کوچک‌ترین شکاف نقاشی نشده‌ای در اطراف وسایل روشنایی باقی نمانده باشد. در مرحله بعدی باید لایه‌ای از یک آستر مناسب را بر روی سقف پیاده کرد. جهت انجام این کار می توان آستر را بر روی یک سینی ریخت و غلطک را درون آن قرار داد. سپس در خطوط مستقیم با حرکت دادن غلطک آستر را بر روی سقف کشید.

نکات مهم گام به گام نقاشی ساختمان

نکات مهم و کلیدی که باید هنگام نقاشی ساختمان رعایت نمود!

هنگام نقاشی ساختمان توجه به برخی از نکات بسیار حائز اهمیت است و برای انجام یک رنگ آمیزی با کیفیت باید به این نکات توجه کرد. این نکات یکی از مهم ترین مراحل آموزش گام به گام نقاشی ساختمان است.

هنگام نقاشی ساختمان حتماً از ماسک استفاده کنید. رنگ ها محصولاتی شیمیایی هستند و نحوه پخش بوی آنها بر همه کس عیان است، حین نقاشی ساختمان برای هر فردی استفاده از ماسک ضروری است. در محل مورد نظر تهویه مناسبی داشته باشید. تهویه مناسب می تواند فیزیکی و یا مکانیکی در نظر گرفته شود. برای جلوگیری از عوارض ناخواسته مثل تاثیرات سوء بر تنفس دقت به این نکته ضروری است.

تا حد امکان سعی کنید از اسپری های رنگ آمیزی استفاده نکنید. از برخورد حلال ها و رنگ با پوست خود جلوگیری کنید. بانوان باردار و کودکان خردسال را از محل دور نمایید. با توجه به اشتعال زا بودن رنگ های ساختمانی، منابع آتش زا را از محل کار دور نگه دارید. هنگام رنگ آمیزی از مصرف دخانیات خودداری کنید.

تکنیک نقاشی ساختمان را نیز می توان از آموزش های کاربردی نیوکالر فرا گرفت.

گام به گام نقاشی ساختمان با غلطک

آموزش نقاشی ساختمان با قلم مو و غلطک توسط نیوکالر

همانطور که می دانید نقاشی ساختمان به دو روش استفاده از غلطک و قلم مو انجام می شود. در روش استفاده از قلم مو برای نقاشی ساختمان بعد از پرداخت قلم مو باید آن را روی انگشتان به سمت عقب بکشید تا ذرات گرد و غبار و خاک به این طریق از آن خارج شوند. بهتر است قلم مو را از نزدیک قاعده دسته نگه دارید. موهای قلم مو را تا وسط در ظرف رنگ فرو کنید و سپس آنها را به کناره ظرف بدنه بزنید تا رنگ های اضافی به داخل ظرف برگردند. می‌توانید با بستن یک نخ یا سیم به دو سر ظرف از آن برای این کار استفاده کنید. میزان فشاری که به قلم مو برای کشیدن روی دیوار وارد می کنید باید به اندازه‌ای باشد که موها کمی به طرف نوک قلم مو خم شوند. به هیچ عنوان اجازه ندهید قلم مو در گودی نیمه خالی حلال یا رنگ باقی بماند. قلم مو را باید پس از استفاده با حلال های مخصوص خود تمیز کرد. برای اینکه سطحی کاملا صاف و یکدست بعد رنگ آمیزی داشته باشید باید محل مورد نظر را چند بار رنگ کنید.

روش استفاده از غلطک از رنگ آمیزی با قلم مو بهتر است. استفاده از غلتک نقاشی مرغوب که از پشم طبیعی گوسفند درست شده باشد، مهم ترین نکته در بهبود کیفیت رنگ آمیزی است. غلطک دارای اهرم دسته تلسکوپی نیز در راحتی استفاده بسیار کارآیی دارد. با ریختن رنگ به سینی و آغشته کردن غلطک به رنگ به سادگی میتوانید نقاشی ساختمان را انجام دهید. گوشه های اتاق را شاید غلطک به طور کامل پوشش ندهد بنابراین می توانید از قلم مو برای آن ناحیه ها استفاده کنید.

گام به گام نقاشی ساختمان با نیوکالر

از نقاشی ساختمان نترسید، کافیست با نیوکالر تجربه کنید

با آموزش گام به گام نقاشی ساختمان نیوکالر شما می توانید منزل خود را به بهترین نحو ممکن خودتان نقاشی کنید. استفاده از رنگ های نیوکالر این کمک را به شما می کند که کاری با کیفیت انجام دهید. ما در نیوکالر برای شما امکان مشاوره با متخصصین را فراهم کرده ایم تا خودتان از پس تمام کارها بر بیایید.

بهترین انتخاب برای تازه واردها رنگهای بر پایه آب است!

در میان محصولات فراوانی که برای رنگ آمیزی ساختمان وجود دارند، استفاده از رنگ های بر پایه آب می تواند بهترین گزینه باشد. اولین علت قابلیت شستشوی آنها است. مقاومت در برابر آب و رطوبت می تواند طول عمر و زیبایی آنها را چند برابر کند. در رنگ های بر پایه آب نیوکالر حلال های عالی استفاده نشده است و می توان گفت این رنگ ها دوستدار محیط زیست و سلامت افراد هستند.

سوالاتی که ممکن است در این زمینه داشته باشید:

  • نکات مهم گام به گام نقاشی ساختمان را از کجا آموزش ببینیم؟ برای آموزش گام به گام نقاشی ساختمان می توانیم از آموزشهای نیوکالر در این زمینه استفاده نماییم.