رنگ ساختمانی صنعتی نیوکالر

رنگ ساختمانی صنعتی چیست؟

رنگ ها بر اساس یک طبقه بندی قدیمی عموما به دو دسته مختلف و متمایز تقسیم می شده اند و به این ترتیب رنگ های صنعتی از رنگ های ساختمانی جدا بوده است. رنگ های صنعتی رنگ هایی با ویژگی های فیزیکی و شیمیایی بخصوص هستند که به علت این ویژگی ها قابل استفاده در شرایط صنعتی و به عنوان پوششی برای قطعات صنعتی و محیط های صنایع مختلف به کار می روند. از جمله این ویژگی ها می توان به خصوصیات رزین رنگ، ویسکوزیته و گران روی و پارامتر های مقاومت سیال رنگ اشاره کرد.

از سوی دیگر رنگ های ساختمانی رنگ هایی با تنوع بالاتر و عموما زیبایی و جلوه ظاهری بیشتری هستند که همانطور که از نام آن ها پیداست در محیط خارجی ساختمان ها و بر روی سطوح ساختمانی استفاده می شوند. این رنگ ها بر خلاف رنگ های صنعتی خصوصیات منحصر به فردی ندارند و بیشتر به زیبایی آن ها توجه می شود.

اما رنگ ساختمانی صنعتی تلفیقی از دو مفهوم رنگ های صنعتی و رنگ ساختمانی است. این نوع رنگ به نوعی مرز های قدیمی تقسیم بندی رنگ ها را از بین برده است و کاربرد تازه ای از رنگ را به مجریان این طرح ها معرفی کرده است. تلفیق ویژگی های صنعتی رنگ صنعتی با زیبایی و عناصر زیبایی شناختی رنگ های ساختمانی، رنگ ساختمانی صنعتی را خلق کرده است که این روز ها نیز کاربرد زیادی در عرصه های مختلف پیدا کرده است.

نیوکالر تولید کننده انواع رنگ ساختمانی صنعتی با کیفیت بالا

رنگ ساختمانی صنعتی به علت کاربرد زیاد و متنوعی که دارد در صنایع بسیاری استفاده شده و به همین دلیل توسط تولید کننده های مختلفی تولید و عرضه می شود. رنگ ساختمانی صنعتی می تواند در گرید های صنعتی مختلفی تولید شود و در تهیه و حتی پرداخت آن نیز کیفیت های مختلفی به کار برده شود.

در تولید رنگ های صنعتی و استفاده از آن ها زیبایی رنگ خیلی اهمیت زیادی ندارد و به همین دلیل کیفیت رنگ و ویژگی های نوری رنگ ها خیلی مورد توجه قرار نمی گیرد. در حالیکه هدف رنگ ساختمانی صنعتی حفظ این زیبایی در عین توجه به ویژگی های فیزیکی و شیمایی رنگ است.

نیوکالر یکی از بهترین تولید کننده های انواع رنگ ساختمانی صنعتی با خصوصیات مختلف و مطابق استاندارد های بین المللی است. شما می توانید رنگ ساختمانی صنعتی و همچنین رنگ ساختمان با کیفیت را مطابق با انتظارات خود را در هر نوع و رنگی از نیوکالر خریداری کنید و در عین مطمئن بودن از کیفیت رنگ، از به صرفه بودن قیمت آن نیز آسوده خاطر باشید.

تولید رنگ ساختمانی صنعتی نیوکالر

ترکیب رنگ های صنعتی و کاربرد بالا آن در ساختمان

ترکیب رنگ ها و ماهیت مواد به کار رفته در رنگ های ساختمانی صنعتی متفاوت با انواع دیگر رنگ است. در رنگ های ساختمانی عموما از ترکیب هایی بر پایه های رنگ روغنی، رنگ آکریلیک و رنگ پلاستیک استفاده می شود. هر یک از این ترکیب ها خصوصیاتی منحصر به فرد دارند و برای نوعی خاص از کاربری بهینه هستند.

از سوی دیگر در ساخت رنگ های صنعتی از ترکیبات متفاوتی استفاده می شود تا ویژگی هایی نظیر استحکام، دوام و مقاومت در برابر عوامل دینامیکی و محیطی را به رنگ اضافه کند. ترکیباتی نظیر لاتکس، اپوکسی و سایر رزین ها عموما ماده زمینه ای برای انواع مختلف رنگ های صنعتی از جمله رنگ ساختمانی صنعتی محسوب می شوند.

تفاوت اصلی رنگ صنعتی و رنگ ساختمانی

اصلی ترین تفاوت این دو گروه از رنگ به ماهیت آن ها و در نتیجه این تفاوت در ماهیت، کاربری آن ها بر می گردد. زمینه و بیس رنگ های صنعتی عموما رزین هایی با ویژگی های بخصوصی نظیر گران روی بالا، جرم مولکولی بالا و هم تراز پلمیر ها، کشسانی بالا و مقاومت زیاد و خصوصیات رئولوژیک خاص است. در صورتی که در رنگ های ساختمان عموما ملاک زیبایی، ترکیب پذیری ساده و پایداری بالا است.

از سوی دیگر رنگ های صنعتی عموما رنگ هایی چگال و سنگین هستند، در صورتی که رنگ های ساختمانی سبک انتخاب می شوند تا سازه بار اضافه ای را متحمل نشود. رنگ های صنعتی عموما در هر محیط صنعتی که قرار باشد تاسیساتی در آن جا برپا شود به کار می رود و رنگ ساختمان در نما و فضای داخلی ساختمان ها استفاده می شود.

ماندگاری رنگ ساختمانی صنعتی

استفاده از رنگ ساختمانی صنعتی به عنوان پوشش ضد زنگ

برخی از مواقع در عین حفظ زیبایی و تاکید به ظاهر و جلوه ای زیبا، باید به نکات محافظتی رنگ نیز توجه کرد. کاربرد بسیاری از رنگ ها افزودن جلوه ظاهری نیست و در حقیقت از این رنگ ها برای ایجاد پوشش محافظ و پوشاندن یک سطح و دور نگه داشتن آن سطح از عوامل تخریب کننده ای نظیر خورنده ها و زنگ زدن است.

رنگ ساختمانی صنعتی یکی از بهترین گزینه ها برای این طیف از کاربرد رنگ ها است. با افزودن رنگ ساختمانی صنعتی به عنوان پوشش ضد زنگ هم مقاومت و محافظت سطح مورد نظر شما با خصوصیات ویژه رنگ های ساختمانی حفظ می شود و هم زیبایی کار با توجه به رنگ زیبا و چشم نواز رنگ های ساختمانی از دست نمی رود.

ماندگاری بالای رنگ های ساختمانی صنعتی نیوکالر

نیوکالر کوشیده است تا رنگ هایی با دوام و ماندگاری بالا تولید کند که این موضوع به علت کیفیت بالای ساخت و تولید این رنگ ها است. رنگ ساختمانی صنعتی نیز از حیث ماندگاری از این قاعده مستثنی نیست و رنگ ساختمانی صنعتی نیوکالر کاملا با دوام و با ماندگاری بالا به شما عرضه می شود.

سوالاتی که ممکن است در این زمینه داشته باشید:

  • ماندگاری رنگ های ساختمانی صنعتی چه میزان است؟ ماندگاری این رنگ ها بسیار زیاد است، شرکت نیوکالر در تولید رنگ های ساختمانی صنعتی ماندگاری رنگ را یکی از اولویت ها قرار داده است.