رنگ بدون بو

رنگ بدون بو چیست؟

در تولید و ساخت رنگهای حلالی (تینری) ساختمانی و صنعتی جهت خشک شدن فیلم رنگ از حلالها و مواد نفتی قابل تصعید و خشک کن های صنعتی و محلول استفاده می گردد که این مواد باعث ایجاد واکنش سریع در فیلم رنگ ساختمانی و بوی آزار دهنده می شوند. رنگ اکریلیک به علت عدم استفاده از مواد فرار نفتی فاقد حلالهای اروماتیک و شیمیایی بوده و از آن گازی تصعید نمی شود به همین منظور برخی اصطلاح رنگ بدون بو را بر آن گذاشته اند ولی صحیح آن رنگ بدون بوی نامطبوع است.

رنگ بدون بو

رنگ بدون بو ساختمان

جهت حفظ سلامت انسان از نسل نوین رنگ های پایه آب (اکریلیک) استفاده می گردد که در فرمولاسیون ساخت اینگونه رنگها از رزین های جدیدی استفاده گردیده که هیچگونه مواد آلاینده نفتی و بنزنی ندارد . از آنجا که این رنگ عاری از هر گونه مواد آلاینده , مضر , حلالهای نفتی و بوی نامطبوع می باشد می توان از این رنگ بدون بو برای ساختمان بیمارستانها و مراکز درمانی بدون انتقال بیمار به اتاق دیگر استفاده کرد. و همچنین این رنگها برای ساختمان مهد کودکهای و مراکز سالمندان که گروه حساس سنی کودکان و سالمندان از آنها استفاده می کنند جهت عدم ایجاد حساسیت مناسب می باشد.

رنگ بدون بو برای چوب

امروزه با توجه به اهمیت حفاظت از محیط زیست تولید و استفاده از مواد آلی فرار توصیه نمی گردد و مضرات رنگهای ساختمانی پایه حلالی بر روی سلامت انسان و همچنین محیط زیست باعث گردیده تولید چنین رنگهایی در جهان محدود گردد و تمرکز بیشتر بر روی رنگهای ساختمانی پایه آب قرار بگیرد. این نوع رنگها علاوه بر سطوح گچی , سیمانی , بتنی بر روی سطوح چوبی نیز به کار گرفته می شود. جهت استفاده رنگ بدون بو برای چوب خام ابتدا باید سطوح چوبی با یک دست آستر پرایمر پوشانده شود تا جذب رنگ به درون چوب کاهش یافته و نیز رنگ بخوبی بر روی سطح چوبی بچسبد.

رنگ بدون بوی قابل شستشو

در ترکیب رنگهای تینری و روغنی قدیم به علت مواد سربی و استفاده از ترکیبات آلی امکان تولید فیلم رنگ با قابلیت شستشوی بالا به راحتی میسر بود ولی ترکیبات مورد استفاده سمی بودند. با ابداع نسل جدید رنگهای اکریلیک پایه آب یک رنگ بدون بو قابل شستشو و فاقد مواد سمی به بازار ورود پیدا کرد که خیلی سریع خشک می شوند. این رنگ بعد از یک هفته این امکان را می دهد که با مواد شوینده و حتی بخارشو شستشو شود. این نکته را بخاطر داشته باشید که هر چه از براقیت رنگ انتخابی شما کاسته شود قابلیت شستشوی رنگتان کاهش خواهد یافت.

رنگ بدون بو مولتی کالر

رنگهای مولتی کالر بسته به نوع و ترکیب آن به صورت برجسته و چند رنگی بر سطح فیلم رنگ پاشیده می شود که با توجه به تفاوت زیاد رنگهای استفاده شده در آن و مشکلات وهزینه مضاعف تعویض رنگ دیوار در آینده از طرف برخی مشتریان مورد استقبال قرار نمی گیرد. در اجرای این رنگ در صورتی که رنگ زمینه مولتی کالر از رنگ پلاستیک و یا رنگ اکریلیک حلال آبی انتخاب شود می توانیم رنگ بدون بو  مولتی کالر را داشته باشیم. در صورت استفاده از رنگ اکریلیک در زمینه کار امکان شستشو نیز به این رنگ اضافه می شود و در صورت انتخاب رنگ زمینه حلال روغنی باید مضرات استفاده از آن را تقبل نماییم.

قیمت رنگ بدون بو

از دسته رنگ بدون بو که رنگهای پلاستیک و رنگهای اکریلیک پایه آب جزء آنها می باشد محصولاتی با کیفیتهای متفاوت در بازار موجود است که به تناسب کیفیت و قابلیتی که برای هر محصول در نظر گرفته می شود اعم از قابلیت شستشو , مقاومت و انعطاف فیلم رنگ , افزایش مقاومت نوری رنگ , قابلیت کشسانی ,قیمتهای متفاوتی پیدا می کنند.این قیمت گذاری رابطه مستقیمی با کیفیت مواد اولیه مصرفی و رزین های وابسته به آن دارد یعنی نرخ رزین مصرفی سبب مقاومت متفاوت فیلم رنگ , قابلیتهای متفاوت شستشو و در نتیجه قیمت گذاری متفاوت برای محصول تولیدی می گردد.

رنگ بدون بو نقاشی ساختمان

همانطور که بیان شد به دلیل وجود حلالهای غیرآلی و مضر در رنگهای روغنی جز در موارد خاص که احتیاج به رنگهای روغن محور دارد مانند رنگ کاری کشتی ها ,لوله های فلزی و … استفاده از این رنگها توصیه نمی گردد و مناسب تر است که برای رنگهای داخل ونمای ساختمان از رنگ بدون بو نقاشی ساختمان استفاده گردد. تا علاوه بر مصون ماندن از بوی نامطبوع حلالهای روغنی سرعت رنگ آمیزی خود را نیز سرعت ببخشید.بدیهی است قطر و فیلم رنگ و روش استفاده از قلمو, غلتک یا دستگاه پاشش (ایرلس) قطر فیلم متفاوتی بر روی سطح ایجاد خواهد کرد.

فروش رنگ بدون بو

هدف اصلی استفاده از حلالها, تنظیم رقت , ویسکوزیته و فراریت رنگ می باشد. حلال یک ماده فرار در رنگ است و در فیلم رنگ باقی نمی ماند. همچنین حلالها پایداری رنگ و کاربرد سایر ترکیبات رنگ را در حالت سیال کنترل می کنند. آب بهترین نوع حلال برای رنگهای آب پایه می باشد. در هنگام فروش رنگ بدون بو نیوکالر, رنگ به صورت آماده مصرف به مشتری تحویل می شود و مشتری تنها در صورت نیاز می تواند مقدار کمی آب برای رقیق تر شدن به آن اضافه نماید. این رنگها در تمام نمایندگی های این شرکت در دسترس مشتریان گرامی قرار می گیرد.

اسپری رنگ بدون بو

رنگهای اکریلیک امکان اجرا توسط اسپری (برای کارهای کوچک مانند رنگ آمیزی وسایل تزیینی و متراژ پایین) و دستگاه های ایرلس (برای کارهای بزرگ) را دارند. اسپری رنگ بدون بو در داخل کشور نیز تولید می گردد بدین صورت که ابتدا رنگ را در ظروف مخصوص اسپری ریخته و سپس “والو” درب ظرف اسپری را بسته و گاز مخصوص آن را وارد می نمایند (مانند گاز فندک). در مصارف انبوه و صنعتی در صورتی که قصد اجرا توسط دستگاه پاشش وجود دارد بهتر است رنگ آمیزی توسط دستگاه ایرلس و بدون گاز و مواد فرار صورت پذیرد.در صورت نیاز فروشگاهها می توانند با تهیه دستگاه اسپری , رنگهای اسپره ای را مطابق با درخواست مشتری و از روی کاتالوگ در لحظه تولید و عرضه نمایند.

رنگ بدون بو اکریلیک نما

کلیه رنگ های اکریلیک نما و داخل ساختمان بدون بو بوده و قابل استفاده بر روی سطوح دیوار اعم از سطوح کنافی, سیمانی, گچی, چوبی و … می باشد در چگونگی اجرای آن با توجه به نوع وسیله اجرایی از قبیل قلمو, غلتک و ایرلس می توان بافتهای متفاوت ایجاد نمود که برای تحقق این امر با توجه به نوع درخواست و سلیقه کارفرما می توان از روشهای اجرایی متفاوتی بهره برد.رنگ های اکریلیک برای اجرای دیوارنگاره های شهری , مدارس و همچنین تابلوهای نقاشی و رنگ آمیزی ظروف سفالی و… نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 رنگ اکریلیک بی بو

از اولویت‌های مهم نقاشی ساختمان در تهران استفاده از رنگ ساختمانی بدون بو می‌باشد که دلایل محکم و زیادی دارد از جمله افزایش جمعیت و افزایش آپارتمان نشینی و تعدد ساختمان‌های چندین طبقه می‌باشد.  چندین سال است که رنگ بدون بو اکریلیک هم برای استفاده بعنوان رنگ‌ نما بدون بو و هم بعنوان رنگ ساختمانی بدون بو در نقاشی ساختمان در تهران مورد توجه قرار گرفته است. رنگ‌های پایه‌ی آب وقتی پا به میدان گذاشتند رقیب سرسخت برای رنگ روغن شدند و تمام معادلات که حاکی از این بود که نقاشی ساختمان در تهران در انحصار رنگ روغن است را برهم زدند زیرا در این رنگ از محصولات پتروشیمی مثل تینر و… به‌عنوان حلال استفاده نمی‌کنند، رنگ ساختمانی بدون بو از نوع اکریلیک سازگار با محیط‌ زیست است، هنگام اجرا بوی آزاردهنده‌ای ندارد که مزیت مهمی به شمار می‌رود. رنگ اکریلیک با آن که جزء رنگ های پایه‌ی آب است ولی بر خلاف رنگ پلاستیک، قابل شستشو است و مناسب برای استفاده بعنوان رنگ نما بدون بو می‌باشد در کل رنگ ساختمانی بدون بو با عمر زیاد و ماندگاری طولانی به‌ حساب می‌آید. از طرفی اجرای این رنگ با غلطک و خیلی سریع انجام می‌پذیرد و بعد از رنگ‌آمیزی زمان زیادی برای خشک شدن نیاز ندارد و مناسب برای نقاشی ساختمان در تهران می‌باشد.

نیوکالر انتخاب اول در رنگ بدون بو

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به نیوکالر است.
پشتیبانی و سفارش