انقضای رنگ ساختمانی

انقضای رنگ ساختمانی چقدر است؟

رنگ های ساختمانی را در صورت رعایت شرایط انبارداری، تا حدود 30 ماه پس از تولید نیز می توان استفاده کرد. باید در نگهداری این رنگ ها بیشترین دقت را به کار برد. محتویات ظرف رنگ باید در یک محیط خشک، خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید نگهداری شود تا آسیبی به ترکیب آن وارد نشود. مکان نگهداری رنگ باید دارای تهویه سالم باشد تا دمای خوبی برای نگهداری آن فراهم شود. رنگ های ساختمانی نباید در معرض یخ زدگی قرار بگیرند، این مسئله باعث می شود تا کیفیت رنگ از بین برود و انقضای رنگ ساختمانی زودتر فرا برسد. بعد از مصرف، اگر رنگی باقی بماند باید درب آن را به طور کامل و محکم ببندید.

ماندگاری بالای رنگ های ساختمانی نیوکالر در صورت باز نشدن

ما در نیوکالر رنگهای مختلفی مثل رنگ پلاستیک، رنگ روغنی مات، رنگ روغنی براق و نیمه براق و رنگ اکریلیک برای استفاده شما فراهم کرده ایم. رنگهای ساختمانی نیوکالر در صورت باز نشدن ماندگاری بسیار بالایی دارند و نقاشان حرفه ای به خاطر همین امر از این رنگ ها استفاده می کنند. انقضای رنگ ساختمانی در صورت باز نشدن یکی از مواردی است که نقاشان ساختمان به آن بسیار توجه می کنند. تمامی محصولات ما طول عمر بالایی دارند و دلیل این امر استفاده از آب کمتر، جامدات بیشتر و اکسید تیتانیوم و رزین با کیفیت فوق‌العاده است.

چگونه می توان رنگ‌ ساختمانی باز شده را نگهداری کرد؟

یکی از مهم ترین نکاتی که پس از اتمام رنگ ساختمانی لازم است به آن توجه شود، نگهداری قوطی رنگ است. معمولاً افراد پس از رنگ کردن ساختمان با قوطی های رنگ باز شده اضافی مواجه می شوند و نمی دانند چگونه از این قوطی های رنگ نگهداری کنند. پس بهتر است با چگونگی نگهداری کردن از قوطی های رنگ باز شده آشنا شوید.

یکی از روش های نگهداری رنگ اضافی قرض دادن آنها به دوستان است؛ در صورتی که رنگ های تان کیفیت خوبی داشته باشند، می توانید آنها را به یکی از دوستانتان که در یک پروژه ساختمانی به رنگ نیاز دارد قرض دهید. همچنین می توانید رنگ های اضافی را به یک مرکز خیریه دهید، چرا که رنگ ها بعد از گذشت مدت معینی کیفیت خود را از دست می دهند.

در نگهداری رنگ های اضافی حتماً به شرایط آب و هوایی توجه ویژه ای داشته باشید. در صورتی که قوطی های رنگ را در هوای خیلی گرم نگهداری کنید، رنگ ها خشک می شوند. همچنین اگر در هوای سرد نگهداری کنید، بافت های رنگ از هم جدا می شوند. پس نمی توان قوطی های رنگ را داخل گاراژ یا در فضای باز نگهداری کرد. انقضای رنگ ساختمانی باز شده با رعایت این روش ها بالا می رود.

ماندگاری بالای رنگ های نیوکالر

ماندگاری بالای رنگ های پای آب و روغنی نیوکالر

اغلب نقاشان حرفه ای و باتجربه از رنگ‌های روغنی نیوکالر استفاده می‌کنند، چرا که این نوع رنگ ها دوام و مقاومت بیشتری در برابر آب دارند. همچنین رنگهای روغنی نفوذ سطحی بسیار بالا و چسبندگی بهتری نسبت به سایر رنگ ها دارند. از آنجایی که استفاده از رنگ های روغنی برای لکه گیری بسیار عالی است، از این نوع رنگها برای سطوح لکه‌ دار و فلزات زنگ زده استفاده می شود. مزایای استفاده از رنگ روغنی شامل پوشانندگی خوب و مسطح، ماندگاری بالا و درخشندگی مناسب است.

استفاده از رنگ های بر پایه آب نیز برای استفاده در رنگ کاری ساختمان بسیار توصیه می‌ شود، زیرا دارای ایمنی بالا بوده و برای سلامتی انسان و محیط زیست خطری ندارند. درست است که این نوع رنگ ها همانند رنگ های روغنی ماندگاری بالا ندارند، اما مدت زمان مورد نیاز برای خشک شدن این نوع رنگ‌ ها حین استفاده، کوتاه است. بنابراین زمانی که نقاشی یک محیط نیازمند سرعت بالا باشد، بهتر است از رنگ های بر پایه آب استفاده شود. با در نظر داشتن این ویژگی می توان چند لایه رنگ را بر روی یک دیوار در مدت زمان کوتاه پیاده کرد.

جهت آشنایی با نحوه ساخت رنگ ساختمان با کیفیت می توانید سوالات خود را با کارشناسان ما مطرح نمایید.

مدت زمان انقضای رنگ ساختمانی

آیا میتوان رنگ اکریلیک خشک شده را رقیق نمود؟

رنگ های اکرلیک از جمله رنگ هایی به حساب می‌آیند که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. برخی اوقات ممکن است رنگ های اکریلیک خشک شوند و برای استفاده مجدد از آن ها لازم است رنگ ها رقیق شوند. قبل از اقدام به رقیق کردن رنگ ها، باید طبق نیاز تصمیم گرفته شود. برای مثال اگر رنگ اکریلیک را برای طراحی دیوارها لازم دارید می‌توانید آن را با استفاده از آب معمولی رقیق کنید، اما در صورتی که رنگ را برای تزیینات شیشه، سرامیک و مبلمان می خواهید، لازم است از رقیق کننده های تخصصی استفاده کنید. برای رقیق کردن رنگ اکرلیک لازم است ابتدا باید رنگ های خشک شده را خرد کرده و در یک کاسه قرار داد و سپس در آن آب جوش ریخت. پس از انجام این کار شما رنگ مناسب برای نقاشی دارید. بالا بودن انقضای رنگ ساختمانی نیوکالر یکی از مزایای این رنگها است.

سوالاتی که ممکن است در این زمینه داشته باشید:

  • آیا رنگ ساختمانی باز شده قابل نگهداری است؟ بله، با در نظر گرفتن پاره ای شرایط و رعایت کردن یکسری نکات می توان رنگ ساختمانی باز شده را نگهداری نمود.