[vc_row][vc_column][vc_column_text]

امروزه فرمولاسیون جدید رنگهای ساختمانی ، رنگ های پایه آب یا واتر بیس را به وجود آورده اند. رنگ های سنتی و قدیمی که بر پایه ی حلال های نفتی و تینری ساخته شده بودند و نقش به سزایی در آلودگی محیط زیست داشتند، با رزین های پایه آب جایگزین گشتند و تنها آب نقش حمل مواد رنگی و رزین را برعهده گرفت . رزین آب پایه پس از تصعید آب خود بر روی سطح رنگ ، فیلم رزین خشک شده را برجا گذاشته و برای همیشه تثبیت می گردد.

انواع رنگ های آب پایه

رنگ های آب پایه در جهان گستردگی بالا و تنوع بی نظیری دارند و در دو زیر مجموعه تقسیم بندی می گردد:

۱-  رنگ های آب پایه صنعتی

۲ – رنگ های آب پایه ساختمانی

همانطوری که از نام آن ها مشخص است مصارف صنعتی و ساختمانی متفاوتی دارند . رنگ های آب پایه ساختمانی خود به چند زیر گروه تقسیم می گردد:

رنگ آب پایه نما  (مخصوص خارج ساختمان) :  دارای مقاومت سطحی و دارای فیلمی مقاوم و نسبتا خشن می باشد و دارای ترکیبات سیلیکونی بوده که تنفس سازه ی سیمانی زیر سطح خود را ممکن می سازد . این رنگ را با نام رنگ نمای رین کالر سیلیکونایز در فروشگاه های معتبر رنگ با برند نیوکالر می توانید تهیه فرمایید.

رنگ آب پایه ساختمانی (مخصوص داخل ساختمان) : رنگی است با ماندگاری بالا و اجرایی بسیار راحت توسط قلم و غلتک و پیستوله. که پس از خشک شدن بافتی نرم و یکدست به وجود می آورد. این رنگ دارای خواصی از قبیل مقاوت سطحی و کششی می باشد و کاملا قابل شستشو بوده و در بیست هزار نوع رنگ بندی قابل دسترس می باشد و  با نام تجاری دی کالر در انواع رنگ براق ، نیم براق و مات در فروشگاه های رنگ در دسترس قرار دارد.

رنگ های آب پایه نیوکالرعلاوه بر مقاومت سطحی و کششی خود بر روی دیوارها و نما های ساختمانی از مقاومت نوری و قابلیت شستشوی بالایی نیز برخورداراست.

شرکت نیوکالر از سال ۱۳۸۰ با ساخت اولین رنگ های آب پایه در ایران توسط شرکت تکنوپلان آلمان نخستین فرمولاسیون رنگ های آب پایه را خریداری نمود و در این شرکت اقدام به عرضه  دربازار نموده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]